پزشکی و سلامت

قرص ناپروکسن برای دیسک کمر و نحوه اثر گذاری

قرص برای دیسک کمر| آگاه طب

قرص ناپروکسن برای دیسک کمر و نحوه اثر گذاری

قرص ناپروکسن برای دیسک کمر چه مزیتی دارد؟ هنگام بروز درد کمر بی شک به دنبال یافتن بهترین گزینه برای دفع درد خواهید بود. ناگفته پیداست که کمردرد، امروزه به دردی شایع درمیان پیر و جوان تبدیل شده. به گونه‌ای که آمارها نشان می‌دهند که ۸۰ درصد افراد به یکی از انواع درد کمر مبتلا هستند. روزانه تعداد بسیاری از این بیماران برای تسکین درد و آغاز روند درمان به پزشکان متخصص مراجعه می‌کنند تا راهی برای درمان کمردرد خود بیابند. بهترین مسکن برای درد دیسک کمر را بشناسند یا نام بهترین پماد برای دیسک کمر را بدانند. گروهی هم به سراغ صفحه‌های وب می‌روند. برای مثال  با بررسی نظرات کاربران درباره مسکن فوری درد کمر نی نی سایت، می‌کوشند تا برای پایان درد کمرشان راهی پیدا کنند. اما خوب توصیه ما در این زمینه مراجعه به پزشک و آغاز روند درمانی است.

در این مقاله از سایت آگاه طب، پس از بررسی معاینات پزشکی کمردرد، به معرفی بهترین قرص مسکن فوری کمردرد می‌پردازیم. پس با افزایش آگاهی در این زمینه، بهترین قرص برای کمردرد را با آگاهی انتخاب و مصرف کنید. در پایان نیز بامعرفی محصول پلاتینر شما را با دنیای برتر تکنولوژی در زمینه درمان کمردرد آشنا خواهیم کرد.

مراجعه به پزشک، نخستسن گام در تشخیص بهترین قرص برای کمر درد

معاینه پزشک، نخستین راه تشخیص دیسک کمر|آگاه طب

دریافت مشاوره رایگان در 1 دقیقه!

در صورتی که می خواهید هم اکنون با متخصص مشاوره ای داشته باشید، فرم زیر را پر کنید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن در این رابطه با شما تماس خواهند گرفت.

مشخصات فردی(Required)
به کدام کارشناس نیاز دارید؟(Required)

با بروز درد کمر احتمالا شما به یکی از پزشکان با تخصص فیزیوتراپی یا متخصص درد کمر و ستون فقرات مراجعه می‎‌کنید. ابتدا پزشک شما را معاینه می‌کند. سپس توانایی شما را برای نشستن، ایستادن، راه رفتن و بلند کردن پاهایتان ارزیابی خواهد کرد.

همچنین ممکن است از شما بخواهد که درد خود را بین شماره ۰ تا ۱۰ درجه بندی کنید. یا توضیح دهید کمردرد چه خللی در  فعالیت های روزانه شما ایجاد کرده است. این گفت و گوها احتمالا سرنخ هایی را برای تشخیص دلیل کمردرتان به پزشک خواهد داد. در مراحل بعدی هم پزشک از اشعه ایکس برای بررسی مشکلات نخاع، عضلات، اعصاب یا دیسک استفاده می کند.

همچنین ام آر آی یا سی تی اسکن برای بررسی فتق دیسک یا مشکلات استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، بافت، تاندون‌ها، اعصاب، رباط‍‌ها کاربرد دارد . آزمایش‌های خون برای رصد  عفونت های احتمالی استفاده خواهد شد.  مطالعات اعصاب الکترومیوگرافی (EMG) نیز فشار روی اعصاب ناشی از فتق دیسک یا باریک شدن کانال نخاعی (تنگی نخاع) را تایید یا رد  خواهد کرد. اما در بیشتر موارد ابتدا درمان دارویی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

درمان دارویی؛ معرفی مسکن فوری برای درد کمر

امروزه داروهای بسیاری برای درمان درد کمر وجود دارد که بنا به نوع و شدت عارضه از سوی پزشک تجویز می‌شود. شناخت این قرص‌ها و نحوه مصرف و نوع اثرگذاری آنها سبب می‌شود تا  با مصرف درست، شاهد اثر گذاری خیلی زودتر آنها باشید. یکی از این داروها قرص ناپروکسن برای دیسک کمر است که به معرفی آن می پردازیم. بسیاری از بیماران سوال می‌کنند که آیا راه رفتن برای دیسک کمر خوب است؟ ما در مقاله دیگری در آگاه کاملاً به این موضوع پرداخته ایم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله لینک شده را بخوانید.

قرص ناپروکسن برای دیسک کمر؛ قرص مسکن فوری کمردرد

ناپروکسن موثر در بهبود دیسک کمر|آگاه طب

قرص ناپروکسن برای دیسک کمر جزو قرص‌های ضدالتهابی است و برای از بین بردن دردهای خفیف تا متوسط ناشی از شرایط مختلف کاربرد دارد. همینطور این دارو برای کاهش درد، تورم و سفتی مفاصل ناشی از آرتروز کاربرد دارد. از دیگر اعضای این دسته‌ دارویی می‌توان به آسپرین، دیکلوفناک،  کتورولاک، مفنامیک اسید، ایبوپروفن اشاره کرد. در مورد داروهای مسکن و راه‌های درمانی کاهش درد، حتما با پزشک داخلی مشورت کنید تا عوارض این دارو دامنگیرتان نشود.

جایگزین قرص ناپروکسن برای دیسک کمر

گاهی به جای قرص ناپروکسن برای دیسک کمر از داروهای دیگری استفاده می‌شود که کاربرد مشابهی دارند. برخی از این داروها حتی ترکیبات نسبتا مشابهی هم دارند. بنابراین جایگزین ناپروکسن محسوب می‌شوند. داروهایی که می‌توان از آنها به جای ناپروکسن استفاده کرد، شامل موارد زیر هستند؛

 • ناپروکسن
 • سلکوکسیب
 • دیکلوفناک
 • آسپرین
 • پیروکسیکام
 • ایندومتاسین
 • کتوپروفن
 • کتورولاک
 • مفنامیک اسید

این قرص‌ها مانند قرص ناپروکسن برای دیسک کمر موثر خواهند بود.

نحوه عملکرد داروی ناپروکسن برای دیسک کمر

عملکرد داروی قرص ناپروکسن برای دیسک کمر ۲۵۰ یا ناپروکسن ۵۰۰ به شکل جلوگیری از ترشح برخی مواد طبیعی بدن است که موجب التهاب می‌شود. naproxen به آرامی جذب می‌شود و نباید در شرایطی مانند حمله نقرس که نیاز تسکین فوری دارند مورد استفاده قرار بگیرد.

ناپروکسن سطح پروستاگلاندین‌ها را کاهش می‌دهد. پروستاگلاندین‌ها مواد شیمیایی هستند که نقش اساسی را در درد، تب و التهاب بر عهده دارند. بدن آن‌ها را در محل بافت آسیب‌دیده تولید می‌کند و باعث قرمزی، گرما، تورم و درد می‌شود. در نتیجه با کاهش غلظت پروستاگلاندین‌ها، التهاب و درد و تب کاهش می‌یابد. ناپروکسن در دسامبر ۱۹۹۱ توسط FDA تایید شد.

بیشتر بخوانید: قرص تیزانیدین برای دیسک کمر؛ علائم و راه‌های درمان

اشکال دارویی قرص ناپروکسن برای بهبود دیسک کمر

ناپروکسن به صورت‌های زیر وجود دارد؛

 • قرص ناپروکسن ۲۵۰ میلی‌گرمی
 • قرص ناپروکسن انتریک کوتد (Enteric coated) ۵۰۰ میلی‌گرمی
 • شیاف ناپروکسن ۵۰۰ میلی‌گرمی

ناپروکسن خوراکی معمولاً به صورت ۵۰۰۲۵۰ میلی گرم دو بار در روز مصرف می‌شود. پزشک معمولاً کمترین مقداری از دارو را تجویز می‌کند که درد و تورم بیمار را کاهش دهد. با این حال ممکن است مصرف دارو را به حداکثر روزی ۱۵۰۰ میلی‌گرم هم برساند.

چگونه قرص ناپروکسن را برای بهبود دیسک کمر مصرف کنیم

قبل از مصرف داروی ناپروکسن برگه اطلاعات و راهنمای آن را به دقت مطالعه کنید و اگر سوالی داشتید با پزشک داخلی یا دکتر داروخانه مشورت نمایید.

 • این دارو را می‌توان همراه با غذا و یا بدون غذا و با توجه به دستور پزشک معمولا دو بار در روز مصرف کرد.
 • قرص ناپروکسن ۲۵۰ یا قرص ناپروکسن ۵۰۰ را کامل قورت دهید و آن را نشکنید یا نجویید. زیرا ممکن است دارو سریع آزاد شود و خطر بروز عوارض جانبی آن افزایش می‌یابد.
 • این دارو را با یک لیوان کامل آب (۲۴۰ میلی‌لیتر) بنوشید و تا ۱۰ دقیقه پس از مصرف از مصرف این دارو دراز نکشید، مگر اینکه تجویز پزشک چیز دیگری باشد.
 • برای کاهش عوارض جانبی این دارو ممکن است پزشکتان درمان را از دوزهای کم این دارو شروع کند و بعد آن را افزایش دهد.

توصیه هایی که پس از مصرف ناپروکن باید رعایت کنید

بعد از اینکه قرص ناپروکسن ۵۰۰ یا قرص ناپروکسن ۲۵۰ مصرف کردید، به مدت ۲۰ دقیقه نباید بر روی آن دراز بکشید. به حالتی نشسته باقی بمانید تا ۲۰ دقیقه طی شود. اما چرا نباید این کار را کرد؟ ناپروکسن می‌تواند باعث آسیب به لوله‌ی گوارش شود، اگر بلافاصله بعد از خوردن آن دراز بکشید.

همچنین اگر سابقه‌ی حساسیت نسبت به داروهای ضد التهاب دارید، نباید از ناپروکسن استفاده کنید. چون می‌تواند باعث واکنش‌های خطرناکی در بدن شود.

پلاتینر، محصولی موثر برای تسکین درد و درمان کمردرد

پلاتینر کمربندی جدید از تولیدات شرکت آلمانی زایس ترونیک است. این کمربند با داشتن سه تکنولوژی به روز خود به راحتی انواع درد کمر را تسکین می‌دهد. پلاتینر دارای سه تکنولوژی اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس است که هر کدام از آن‌ها به تنهایی در تجهیزات خاص فیزیوتراپی و توان‌بخشی استفاده می‌شوند. افزایش جریان خون در محل آسیب، بلاک عصبی برای کاهش درد، اکسیژن رسانی به بافت‌ها و ماساژ عظلات ، از کارکردهای کمربند پلاتینر است.

همه افراد با دردهای ناشی از انواع آرتروز، مشکلات دیسک کمر، تنگی کانال نخاعی و گرفتگی‌های ناشی از سیاتیک برای تسکین درد و درمان از این محصول استفاده می‌کنند. استفاده از کمربند پلاتینر شما را از رفتن به فیزیوتراپی و مصرف مسکن ها بی نیاز خواهد کرد.

با خرید کمربند پلاتینر و استفاده منظم از کمربند پلاتینر بیماران بعد از چند روز شاهد کاهش درد خود خواهند بود. تسکین کامل درد بعد از ۲ تا ۳ هفته استفاده منظم و روزانه ۴۵ تا ۶۰ دقیقه ایجاد می‌شود. مدت زمان آن بستگی به شدت آسیب و مشکل ایجاد شده در کمر دارد. این در حالی است که در اکثر مواقع تسکین درد بعد از یک دوره کامل فیزیوتراپی و تداوم جلسات ایجاد می‌شود.

سایت فروشگاهی آگاه طب نمایندگی رسمی فروش کمربند پلاتینر و خدمات پس از فروش آن را در ایران برعهده دارد. پس با خیال راحت کمربند پلاتینر را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید. همچنین زانوبند زاپیامکس مجهز به تکنولوژی UIC است که برای درد زانو مناسب است و می‌توانید از همین فروشگاه خریداری کنید.

کمردرد و راه های درمان فوری؛ استفاده از قرص تا خرید کمربند پلاتینر

کمر درد مشکل رایجی است که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد و برروی سطح کیفیت زندگی افراد تأثیر می‌گذارد. اما خوشبختانه  قابل درمان است و جای نگرانی ندارد. پزشک معمولا داروهای مسکن و ضدالتهابی را برای درمان کمر درد در نظر می‌گیرند. در این مقاله ابتدا نحوه معاینه و بهترین قرص برای درد کمر را شناختیم. سپس به معرفی کمربند پلاتینر به عنوان بهترین جایکزین و مکمل درمان پرداختیم. این کمربند با بهره گیری از برترین فناوری در د کمر را تسکین می‌دهد و عوارض کمر را درمان می‌کند.

بیشتر بخوانید: کپسول پرگابالین برای دیسک کمر [بررسی ویژه]

سوالات متداول در خصوص مزایای قرص ناپروکسن برای دیسک کمر

 1. برای درمان کمردرد به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

برای درمان دردکمر با توجه به نوع آسیب، باید به متخصص فزیوتراپی یا ستون فقرات مراجعه کنید

 • خرید اینترنتی کمربند پلاتینر به چه صورتی است؟

برای خرید کمربند پلاتینر به سایت فروشگاهی آگاه طب مراجعه و پس از درج اطلاعات خود، سفارشتان را ثبت کنید. در کوتاه‌ترین زمان‌ممکن کمربند پلاتینر را درب منزل تحویل بگیرید و هزینه آن را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که ارسال کمربند پلاتینر به تمام نقاط ایران رایگان است.

 • آیا پس از خرید آنلاین کمربند پلاتینر گارانتی می‌شود؟

بله. فروشگاه اینترنتی آگاه طب نمایندگی رسمی فروش کمربند پلاتینر را در ایران برعهده دارد و به همین دلیل حتی با خرید اینترنتی پلاتینر آن را به مدت یک سال گارانتی می‌کند.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *