پزشکی و سلامت

قرص تیزانیدین برای دیسک کمر؛ علائم و راه‌های درمان

خانمی پشت میز کار که به مبتلا به کمر درد شده و برای درمان آن نیاز به قرص تیزانیدین برای دیسک کمر خود دارد|آگاه طب

قرص تیزانیدین برای دیسک کمر؛ علائم و راه‌های درمان

قرص تیزانیدین برای دیسک کمر به عنوان شل کننده عضلات توسط پزشک برای درمان دیسک کمر تجویز می‌شود. شدت دیسک کمر ممکن است از خفیف تا شدید متغیر باشد. که با علائمی مثل درد در ناحیه کمر، ضعیف شدن عضلات تحتانی، احساس سوزش در بخش‌های تحتانی و… رخ می‌دهد. دیسک‌ها با جذب ضربه‌های ناشی از فعالیت‌هایی مثل چرخیدن، بلند کردن و راه رفتن از این استخوان‌ها محافظت می‌کنند. با توجه به شدت بیماری روش‌های گوناگونی نظیر درمان‌های خانگی، دارویی و پزشکی و استفاده از کمربند پلاتینر برای درمان دیسک کمر وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید، آگاه طب در این مقاله علت، علائم و راه‌های درمان دیسک کمر را بررسی خواهد کرد.

علائم دیسک کمر چیست؟

برآمدگی دیسک ممکن است در هر قسمتی از ستون فقرات از گردن تا کمر رخ دهد. علائم دیسک زمانی نمود پیدا می‌کند که ستون فقرات تحت فشارهای سنگین دچار آسیب شود. از علائم دیسک کمر باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • درد و بی حسی که در یک طرف بدن رخ می‌دهد
 • دردی که پس از ایستادن و نشستن شدید می‌شود
 • درد هنگام راه رفتن
 • دردی که به پاها و بازوها کشیـده می‌شود

بیشتر بخوانید: زانو درد در نوجوانان با علل مختلف و ۳ روش درمانی موثر

علل دیسک کمر

عوامل زیادی باعث بروز بیماری دیسک کمر می‌شود. با افزایش سن ستون فقرات دچار فرسودگی می‌شود که این علت باعث بروز این بیماری است. دیسک کمر به دلیل فرسودگی و ساییدگی ستون فقرات رخ می‌دهد. زمانی که حلقه‌ی بیرونی دیسک ضعیف یا پاره می‌شود، مایعی از بخش درونی خارج می‌شود. به این علت دیسک کمر اتفاق می‌افتد. همچنین با بلند کردن اجسام سنگین فشار زیادی به ستون فقرات و کمر وارد می‌شود که این امر باعث بروز دیسک کمر خواهد شد. علت بروز دیسک کمر به شرح زیر است:

 • وزن بالا
 • افزایش سن
 • ورزش‌های غیر اصولی
 • خم و راست شدن زیاد
 • رانندگی در مسافت‌های طولانی
 • بلند کردن اجسام سنگین

بیشتر بخوانید: علت آرتروز شانه چیست؟ ۸ علت اصلی را بدانید

روش‌های درمانی برای دیسک کمر

درمان دیسک کمر به عواملی مانند سن، سابقه پزشکی، وضعیت سلامت، شدت بیماری بستگی دارد. با توجه به این موارد روش‌های درمانی گوناگونی برای دیسک کمر وجود دارد. در بسیاری از موارد اگر شدت درد کم باشد می‌توان با روش‌های خانگی دیسک کمر را درمان کرد. اگر بعد از مدتی با استفاده از روش‌های خانگی دیسک کمر بهبود پیدا نکرد پزشک برای درمان قرص تیزانیدین را تجویز می‌کند.

درمان دیسک کمر با قرص تیزانیدین

قرص تیزانیدین برای دیسک کمر| آگاه طب

دریافت مشاوره رایگان در 1 دقیقه!

در صورتی که می خواهید هم اکنون با متخصص مشاوره ای داشته باشید، فرم زیر را پر کنید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن در این رابطه با شما تماس خواهند گرفت.

مشخصات فردی(Required)
به کدام کارشناس نیاز دارید؟(Required)

دیسک کمر با علائمی مثل درد، سفتی و اسپاسم عضلات همراه است. در این حالت پزشک قرص تیزانیدین را برای بهبود و تسکین این درد تجویز می‌کند. تیزانیدین نوعی قرص شل کننده عضلات است که برای بهبود درد دیسک کمر بسیار موثر است. این دارو به عنوان مسکن فوری تجویز می‌شود و باعث تسریع روند بهبود خواهد شد. قرص تیزانیدین باید در سه نوبت بین ۶ تا ۸ ساعت مصرف شود. در کنار استفاده از قرص تیزانیدین تعدادی مسکن نیز وجود دارد که برای بهبود دیسک کمر موثر هستند. شامل موارد زیر است:

 • استامینوفن
 • ایبوپروفن
 • ناپروکسن

بیشتر بخوانید: خرید زانوبند زاپیامکس از نمایندگی رسمی در ایران

درمان خانگی دیسک کمر با کمربند پلاتینر

فردی درحال استفاده از کمربند پلاتینر همزمان با مصرف قرص تیزانیدین برای دیسک کمر| آگاه طب

درد دیسک کمر ممکن است از شدید تا خفیف متغیر باشد. در کنار درمان‌های پزشکی و دارویی استفاده از کمربند پلاتینر می‌تواند به بهبود درد دیسک کمر کمک کند. کمربند پلاتینر از تکنولوژی UIC شامل اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس تشکیل شده‌است. خرید کمربند پلاتینر به دلیل کارایی آسان و قابل تنظیم، شما را از مراجعه به فیزیوتراپی بی نیاز خواهد کرد. پلاتینر برای بسیاری از دردهای مفصلی موثر است و روند بهبود را سرعت می‌بخشد.

تاثیر کمربند پلاتینر بر دیسک کمر

یکی از بهترین راه‌های درمان خانگی استفاده از کمربند پلاتینر است. از این محصول به عنوان جدیدترین تکنولوژی برای درمان انواع دردهای مفصلی استفاده می‌شود. با عملکرد متفاوت سه تکنولوژی، باعث بهبود دردهای مفصلی از جمله دیسک کمر خواهد شد. سه تکنولوژی شامل موارد زیر هستند:

 • تکنولوژی اولتراسوند با ایجاد حرارت و افزایش گردش خون در بافت‌های آسیب‌دیده باعث نرم شدن عضلات و رفع اسپاسم عضلانی می‌شود. به این علت به بهبود و تسکین درد کمر کمک خواهد کرد.
 • تکنولوژی انفرارد از طریق ارسال امواج مادون قرمز به بافت‌های آسیب‌دیده، باعث اکسیژن رسانی بیشتر به این نواحی خواهد شد. به این دلیل به رفع اسپاسم عضلانی و بهبود دیسک کمر کمک می‌کند.
 • تکنولوژی کلاک پالس مهم‌ترین ویژگی کمربند پلاتینر است. به دلیل ماساژ عضلات و بلاک عصب باعث نرمی عضلات و تسکین کمر درد خواهد شد.

 استفاده از کمربند پلاتینر و عملکرد متفاوت این سه تکنولوژی در کوتاه‌ترین زمان به بهبود دردهای عضلانی ناشی از دیسک کمر کمک می‌کند. ارسال امواج مادون قرمز به نواحی آسیب‌دیده باعث تسکین دردهای مفصلی می‌شود. علاوه بر این مناسب بودن قیمت کمربند پلاتینر سبب شده‌است تا این کمربند طرفداران بسیاری داشته باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین دارو برای گرفتگی رگ سیاتیک و معرفی پلاتینر برای درمان

یادداشت پایانی درمان کمر درد؛ از قرص تیزانیدین تا استفاده از کمربند پلاتینر

دیسک کمر به دلیل فرسودگی و ساییدگی ستون فقرات رخ می‌دهد. شدت دیسک کمر ممکن است از خفیف تا شدید متغیر باشد. که با علائمی مثل درد در ناحیه کمر، ضعیف شدن عضلات تحتانی، احساس سوزش در بخش‌های تحتانی و… رخ دهد. با توجه به شدت بیماری روش‌های گوناگونی نظیر درمان‌های خانگی، دارویی و پزشکی و استفاده از کمربند پلاتینر برای درمان دیسک کمر وجود دارد. یکی از درمان‌های دارویی برای دیسک کمر استفاده از قرص تیزانیدین است. تیزانیدین نوعی قرص شل کننده عضلات است که برای بهبود درد دیسک کمر بسیار موثر است. این قرص به عنوان مسکن فوری برای بهبود درد دیسک کمر استفاده می‌شود. در کنار روش‌های گوناگون برای درمان دیسک کمر، از کمربند پلاتینر به عنوان یک درمان خانگی برای درد دیسک کمر استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: کپسول پرگابالین برای دیسک کمر [بررسی ویژه]

سوالات متداول قرص تیزانیدین برای دیسک کمر

۱.علل دیسک کمر چیست؟

وزن بالا، افزایش سن، بلند کردن اجسام سنگین، رانندگی در مسافت‌های طولانی و…

۲. قرص تیزانیدین چیست؟

قرص تیزانیدین برای دیسک کمر به عنوان شل کننده عضلات توسط پزشک برای درمان دیسک کمر تجویز می‌شود

۳.قیمت پلاتینر چقدر است و چگونه میتوان آن را تهیه کرد؟

دو میلیون و ۹۴۰ هزار تومان مبلغی است که به عنوان قیمت برای این کمربند حرفه‌ای و ضد درد در نظر گرفته‌اند. سایت‌ فروشگاهی آگاه طب معتبر ترین گزینه برای خرید است.  چون سفارش را درب منزل تحویل خواهند داد و خدمات پس از فروش نیز دارند.

                                                                                              ​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *