پزشکی و سلامت

بهترین آمپول برای کمر درد، راه‌ها و عوارض این روش درمانی

بهترین آمپول برای کمر درد داروهای استروئیدی است|آگاه طب

بهترین آمپول برای کمر درد، راه‌ها و عوارض این روش درمانی

بهترین آمپول برای کمر درد با توجه به علت درد و میزان ناراحتی بیمار تعیین می‌شود. به طور معمول پزشکان از داروهای استروئیدی و یک بی حس‌کننده برای تزریق استفاده می‌کنند. این نوع تزریق‌ها برای مدت کوتاهی اثرگذاری دارند و بعد از چند وقت بیمار باید تزریق را تکرار کند.

تزریق بهترین آمپول برای کمر درد بیش از ۲ تا ۳ مرتبه در سال مجاز نیست. زیرا عوارضی در ناحیه آسیب‌دیده ایجاد می‌کند. در این مطلب از سایت فروشگاهی آگاه طب به بررسی بهترین آمپول برای کمر درد، راه‌ها و عوارض آن پرداختیم. همچنین کمربند پلاتینر را برای درمان کمردرد معرفی کرده‌ایم. با آگاه طب همراه باشید.

تزریق دارو برای تسکین کمردرد

در مواردی که کمردرد بیمار با استفاده از داروهای مختلف تسکین پیدا نکند، پزشک تزریق دارو را توصیه خواهد کرد. برای تزریق آمپول به کمر از داروهای مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام اثرات خاصی دارند.

در اکثر مواقع پزشکان از داروهای استروئیدی و بی حس‌کننده برای رفع درد و التهاب موجود در کمر استفاده می‌کنند.

معرفی بهترین آمپول برای کمر درد

بهترین آمپول برای کمر درد برای درد و التهابات|آگاه طب

دریافت مشاوره رایگان در 1 دقیقه!

در صورتی که می خواهید هم اکنون با متخصص مشاوره ای داشته باشید، فرم زیر را پر کنید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن در این رابطه با شما تماس خواهند گرفت.

مشخصات فردی(Required)
به کدام کارشناس نیاز دارید؟(Required)

به طور کلی از دو دسته دارو برای تزریق آمپول به کمر استفاده می‌کنند. شناخت این دو دسته دارو برای افرادی که دچار کمردرد هستند مفید است. برای که در ادامه با انواع مختلف آن‌ها آشنا خواهیم شد.

داروی بی حس‌کننده برای تسکین درد کمر

در مواردی که درد بیمار با داروهای مسکن خوراکی تسکین نیابد، از داروهای بی حس‌کننده برای تسکین درد بیمار استفاده می‌شود. از این داروهای بی حس‌کننده برای درد کمر می‌توانیم به لیدوکائین اشاره کنیم.

داروهای استروئیدی برای تزریق به کمر

داروهای استروئیدی باعث رفع التهابات و تورم می‌شوند. از همین رو برای رفع التهاب و درد بین مفصلی در بیماری‌هایی مانند سیاتیک و دیسک از داروهای استروئیدی استفاده می‌کنند.

لیست داروهای کمر درد و پرکاربردترین استروئید تزریقی عبارتند از:

 • کورتیزون
 • پردنیزولون
 • پردنیزون
 • متیل پردنیزولون
 • تریامسینولون
 • دگزامتازون
 • بتامتازون

با توجه به نوع عارضه اصلی و علائم بیمار، پزشک بهترین آمپول برای کمر درد را انتخاب می‌کند.

معرفی روش‌های تزریق بهترین آمپول برای کمر درد و تسکین درد بیمار

تزریق در ناحیه کمر در اطراف اعصاب ملتهب یا آسیب‌دیده صورت می‌گیرد. با توجه به همین موضوع انواع مختلفی از تزریقات وجود دارند که در ادامه با آن‌ها  آشنا خواهیم شد. باید اشاره کنیم که کمربند پلاتینر نیز یکی دیگر از روش‌های درمان کمردرد است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

· تزریق اپیدورال؛ بهترین آمپول برای درد سیاتیک

اپیدورال به معنای اطراف نخاع است، در این حالت دارو با سرنگ خاصی در نزدیکی نخاع تزریق می‌شود. در تزریق اپیدورال از یک داروی استروئیدی که به آن کورتیکواستروئید نیز می‌گویند در کنار یک داروی بیهوشی استفاده می‌کنند.

میزان اثرگذاری دارو در این روش هنوز به صورت کامل مشخص نشده است. اما به طور کلی تزریق اپیدورال برای ۲ تا ۳ ماه باعث تسکین درد بیمار می‌شوند.

· دیسکوگرافی نوعی از تزریق دارو به اندام‌ها

برخی از پزشکان از تزریق بلوک عصبی برای تشخیص علت کمردرد استفاده می کنند. اگر پزشک شما این کار را انجام دهد، از شما سوال می‌شود که کدام تزریق باعث از بین رفتن کمردردتان شده‌است. سپس احتمال دارد آن عصب برای تزریق اپیدورال با داروهای استروئیدی و بیهوشی انتخاب شود. یا پزشک تصمیم بگیرد که درمان دیگری را امتحان کند.

· تزریق بلوک عصبی برای تسکین درد

پزشک در روش تزریق بلوک عصبی به ناحیه اطراف عصب داروی بی حس‌کننده تزریق می‌کند. معمولا پزشکان از لیدوکائین برای تسکین درد و بی حسی استفاده می‌کنند. چند ساعت پس از تزریق دارو اثر می‌کند و درد بیمار تسکین می‌یابد.

تزریق آمپول برای کمردرد در کدام قسمت انجام می‌شود؟

تزریق آمپول در هر قسمتی انجام نمی‌شود، بلکه برای هر تزریق محل خاصی وجود دارد. در غیر این صورت تزریق دارو باعث عدم تاثیرگذاری یا حتی آسیب در آن اندام می‌شود. در اغلب موارد تزریق دارو به موارد زیر انجام می‌شود:

 • مفاصل
 • عضلات یا تاندون‌ها
 • ستون فقرات (اپیدورال)
 • بورس‌‎ها که کیسه‌های پر از مایع بین برخی از تاندون‌ها و مفاصل هستند.

بیمار باید محل تزریق را برای ۲۴ ساعت آینده تمیز و خشک نگه دارد.

داروی قوی برای کمر درد و آمپول‌های تزریقی در چه بیماری‌های استفاده می‌شوند؟

معمولا تزریق آمپول برای تسکین درد ناشی از التهاب در عصب و تنگی ستون فقرات استفاده می‌شوند. زیرا این دو عارضه درد و ناراحتی زیادی برای بیمار ایجاد می‌کنند. همچنین داروهای خوراکی تاثیر چندانی بر تسکین درد بیماران ندارند.

به طور معمول به التهاب یا آسیب عصب در گردن یا کمر رادیکولوپاتی می‌گویند. در این شرایط عصب از ستون فقرات خارج می‌شود و درد شدیدی ایجاد می‌کند. همچنین تنگی ستون فقرات به معنی باریک شدن ستون فقرات است. معمولا تنگی ستون فقرات به این دلیل اتفاق می‌افتد که فتق دیسک روی ستون فقرات فشار می‌آورد یا یک خار استخوانی در آن فضا بیرون زده است.

تزریق آمپول بعد از چند روز روی درد و علائم بیمار اثر می‌گذارد؟

اکثر تزریقات استروئیدی چند روز طول می‌کشد تا شروع به اثرگذاری کنند. همچنین در برخی موارد تزریق دارو به ناحیه آسیب‌دیده با توجه به نوع دارو، شدت آسیب و درد بیمار، خیلی زودتر و در عرض چند ساعت اثر خواهد گذشت.

تزریق بهترین آمپول برای کمردرد چقدر دوام دارد؟

تزریق داروهای استروئیدی معمولا تا یک یا دو ماه طول می‌کشد. با این حال در برخی موارد تزریق استروئیدها به ناحیه آسیب‌دیده مدت طولانی‌تری باقی می‌مانند، به ویژه زمانی که با سایر درمان‌ها مانند فیزیوتراپی استفاده می‌شوند. تزریق برای شرایط خاص مانند درد مفاصل حاد، ممکن است اثرات طولانی‌تری داشته باشد.

توجه کنید که تزریق دارو به مفاصل و ناحیه آسیب‌دیده بهتر از ۲ تا ۳ مرتبه در سال انجام شود. تزریق‌های مکرر باعث تضعیف پوست و استخوان اطراف محل تزریق خواهد شد.

هنگام تزریق استروئید به کمر و بعد از آن چه انتظاری می‌توانیم داشته باشیم؟

احتمال دارد که قبل از تزریق لازم باشد بیمار مصرف بعضی داروها را قطع کند. به همین دلیل باید در مورد داروهایی که مصرف می‌کند با پزشک خود صحبت کند.

معمولا تزریق دارو و آمپول به مفاصل و ناحیه آسیب‌دیده در مطلب یا کلینیک‌های پزشکی صورت می‌گیرد. تزریق دارو بعد از امضای رضایت نامه کتبی صورت خواهد گرفت.

برای تزریق پزشک از دستگاه سونوگرافی استفاده می‌کند تا دقیقا مشخص کند تزریق را در کدام قسمت انجام دهد. زمانی که مکان مناسب پیدا شد، پزشک ترکیبی از استروئید و داروهای بی حس‌کننده را تزریق خواهد کرد. تزریق دارو شاید کمر بیمار را اذیت کند، اما داروی بی حس‌کننده خیلی سریع اثر می‌گذارد.

بعد از تزریق بیمار باید محل را برای ۲۴ ساعت خشک و تمیز نگه دارد. برای تسکین درد می‌توان از کمپرس سرد هر ۴ ساعت ۱۰ دقیقه استفاده کرد.

آیا تزریق دارو به کمر عوارض جانبی دارد؟

مصرف هر دارویی در کنار مزایایی که دارد، عوارضی نیز خواهد داشت. در این مطلب به بررسی عوارضی احتمالی تزریق استروئید خواهیم پرداخت.

 • درد در اطراف محل تزریق، از درد جزئی تا شدید که اغلب به آن کورتیزون یا علائم استروئید می‌گویند
 • کبودی در اطراف محل تزریق
 • گرگرفتگی صورت برای چند ساعت
 • رنگ پریدگی در اطراف محل تزریق
 • بی‌خوابی
 • قند خون بالا برای چند روز (اگر بیمار دیابت داشته باشد)
 • فشار خون بالای موقت (به ویژه اگر بیمار قبلا سابقه فشار خون داشته باشد)
 • ایجاد گودی در اطراف محل تزریق به دلیل از دست دادن چربی
 • افزایش اشتها
 • عفونتی که ممکن است جدی باشد (اگر محل تزریق متورم، قرمز و دردناک است با پزشک خود تماس بگیرید)

در موارد نادر تزریق استروئید در ستون فقرات باعث سردرد بدی می‌شود که تنها با دراز کشیدن می‌توان آن را تسکین داد. در صورت تجربه این عارضه با پزشک خود تماس بگیرید. این در حالی است که با خرید کمربند پلاتینر و استفاده از آن هیچ گونه عوارضی جانبی در بدن ایجاد نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: ۷ درمان خانگی عفونت رحم و کمر درد؛ از کمپرس گرم تا پلاتینر

تزریق آمپول استروئیدی برای چه افرادی مناسب نیست؟

تزریق استروئید ممکن است برای همه مناسب نباشد. در این بین افرادی که شرایط زیر را دارند بهتر است برای تزریق بهترین آمپول برای کمر درد با پزشک خود صحبت کنند:

 • در چند ماه گذشته تزریق استروئید انجام داده‌اند
 • به استروئیدها حساسیت دارند
 • عفونت داشته باشند
 • اخیرا واکسن زده باشند
 • دیابت، فشار خون بالا، صرع یا مشکلات کبد، کلیه یا قلب دارند
 • باردار یا شیرده هستند
 • داروهای ضد انعقاد (رقیق کننده خون) مصرف می‌کنند

در صورتی که بیمار این شرایط داشته باشد پزشک مناسب‌ترین دارو را برای کمک به او تعیین می‌کند.

بیشتر بخوانید: آیا راه رفتن برای دیسک کمر خوب است؟

بهترین راه برای درمان کمردرد خرید کمربند پلاتینر است

درمان کمر درد با خرید کمربند پلاتینر|آگاه طب

کمربند پلاتینر یکی از جدیدترین محصولات شرکت زایس ترونیک آلمان است. این کمربند دارای سه تکنولوژی اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس است که از جمله پرکاربردترین فناوری‌ها در فیزیوتراپی به شمار می‌روند. این سه فناوری به راحتی درد و علائم کمردرد را از بین می‌برند و اثرات درمانی فوق‌العاده‌ای دارند.

از اثراتی که استفاده از کمربند پلاتینر بر کمر می‌گذارد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ایجاد بلاک عصبی و تسکین درد
 • بهبود گردش خون
 • افزایش اکسیژن‌رسانی و تغذیه بافت‌ها با مواد مغذی
 • تحریک عضلات به بازسازی خود
 • جلوگیری از تحلیل بافت‌ها
 • بهبود روند ترمیم زخم‌ها
 • نرم شدن مفاصل
 • بهبود دامنه حرکتی
 • رفع اسپاسم‌‎های عضلانی

با این اوصاف می‌توان گفت که خرید کمربند پلاتینر و استفاده از آن باعث بهبود وضعیت کمر و زندگی شخصی بیمار خواهد شد.

بیشتر بخوانید: قرص تیزانیدین برای دیسک کمر؛ علائم و راه‌های درمان

قیمت کمربند پلاتینر در مقایسه با تزریق بهترین آمپول برای کمردرد چگونه است؟

شاید یک بار تزریق آمپول به کمر از قیمت کمربند پلاتینر ارزان‌تر باشد. اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که تزریق دارو به کمر برای مدت کوتاهی اثرگذاری دارد. بعد از ۲ تا ۳ ماه اثر دارو در کمر از بین می‌رود و بیمار مجبور است تزریق دیگری انجام دهد.

در صورتی که هزینه تزریق ۲ تا ۳ دارو به کمر را با هزینه‌های رفت‌وآمد به کلینیک درمان جمع کنید، از قیمت خرید پلاتینر بیشتر می‌شود. این در حالی است که با خرید کمربند پلاتینر از آن برای چندین سال به راحتی می‌توان استفاده کرد.

جمع‌بندی نهایی این مقاله

کمردرد یکی از شایع‌ترین دردهای بین افراد مختلف است که باعث ناراحتی و درد زیادی می‌شود. به همین دلیل بیماران به دنبال تسکین درد و بهبود شرایط خود با روش‌های مختلف هستند. یکی از این روش‌ها تزریق دارو به صورت مستقیم به کمر است.

در این مطلب از سایت آگاه طب به بررسی بهترین آمپول برای کمردرد پرداختیم. در کنار معرفی انواع داروهای تزریقی و محل آن‌ها، عوارضی این روش درمانی را نیز معرفی کردیم.

 

سوالات متداول در مورد بهترین آمپول برای کمر درد

۱- بهترین آمپول برای کمر درد سیاتیک چیست؟

از داروهای استروئیدی و بی حس کننده برای کمردرد ناشی از سیاتیک می‌توان استفاده کرد.

۲- آیا خرید کمربند پلاتینر در کنار تزریق آمپول مناسب است؟

بله. استفاده از کمربند پلاتینر باعث تسریع روند تاثیرگذاری داروها و بهبود وضعیت کمر خواهد شد

۳- آیا قیمت کمربند پلاتینر در مقابل تزریق آمپول به صرفه‌تر است؟

بله. خرید کمربند پلاتینر نسبت به تزریق ۳ دوره دارو به کمر مناسب‌تر، بی‌خطرتر و بدون عوارض است.​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *