پزشکی و سلامت

نحوه استراحت برای درمان دیسک کمر ؛ چه راه کارهایی وجود دارد؟

نحوه استراحت برای درمان دیسک کمر

نحوه استراحت برای درمان دیسک کمر ؛ چه راه کارهایی وجود دارد؟

نحوه استراحت برای درمان دیسک کمر نکته قابل تاملی است. نحوه نشستن، برخاستن، خوابیدن یا فعالیت همگی باید با توجه به شرایط دیسک کمر افراد مورد بررسی قرار بگیرد. یکی از موارد مهم برای درمان دیسک کمر دانستن درباره موارد کارآمد در زمان استراحت است.

در حقیقت استراحت یکی از درمان‌های اصلی دیسک کمر در کنار سایر روش‌های درمانی بشمار می‌رود. علاوه بر این استفاده از جراحی، فیزیوتراپی، دارودرمانی و استفاده از کمربند UIC پلاتینر که درمانی نوین و برپایه تکنولوژی است، می‌تواند در درمان دیسک کمر موثر باشد. در این مقاله از فروشگاه آنلاین آگاه طب به بررسی روش‌های استراحت در درمان دیسک کمر خواهیم پرداخت.

کسانی که دیسک کمر دارند چگونه بنشینند؛ دستورالعملی ساده اما نجات‌بخش

دریافت مشاوره رایگان در 1 دقیقه!

در صورتی که می خواهید هم اکنون با متخصص مشاوره ای داشته باشید، فرم زیر را پر کنید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن در این رابطه با شما تماس خواهند گرفت.

مشخصات فردی(Required)
به کدام کارشناس نیاز دارید؟(Required)

دیسک کمر با فشار بیشتر بر ستون فقرات تشدید می‌شود. از این رو باید در حالت نشسته یا خوابیده بدن به شکلی قرار بگیرد که روی مهره‌ها و دیسک فشار وارد نشود. صاف بنشینید و پشت خود را محکم به پشتی صندلی بچسبانید. صاف نشستن بدون خمیدگی روش درست نشستن است. اگر فشار به خم شدن کمر شما منجر شد، فشار بیشتری به دیسک‌های ستون فقرات وارد کنید تا بتوانید صاف بمانید.

اگر پشت میز می‌نشینید، باسن باید کمی‌بالاتر از زانو قرارا بگیرد. در این حالت یک شیب رو به جلو ایجاد می‌شود که به شل شدن عضلات کمر کمک می‌کند. فتق دیسک می‌تواند در اثر عادات نادرست نشستن، خم شدن یا ساعت‌ها نشستن بی وقفه، بدتر شود.

توجه به نحوه کنترل فتق دیسک برای ارتقای کیفیت زندگی ضروری است. نشستن بالاترین نیروی فشاری را ایجاد و استفاده از وضعیت مناسب برای کاهش درد را ضروری می‌کند.

بیشتر بخوانید: خرید زانوبند زاپیامکس از نمایندگی با تخفیف ویژه

کارهایی که برای دیسک کمر ضرر دارد؛ فعالیت شدید ممنوع

فرد ممکن است از طریق بلند کردن اجسام سنگین، فشار ناگهانی به کمر یا فعالیت‌های شدید مکرر دچار فتق دیسک شود. افراد مبتلا به فتق دیسک باید از انجام فعالیت‌های شدید در طول دوره نقاهت دور بمانند. افراد باید از تمام ورزش‌هایی که باعث درد یا بدتر شدن آن می‌شود نظیر تمرینات همسترینگ، اجتناب کنند.

فعالیت‌های پرتحرک مانند دویدن یا ورزش‌های رزمی ‌می‌توانند ستون فقرات را منقبض کنند. راه رفتن برای دیسک کمر خوب است و به همین دلیل انجام ورزش‌های سبک و شدت بخشیدن به آن به مرور زمان، ایمن‌ترین راه برای کاهش علائم است. حرکات کششی آرام به کاهش درد کمک می‌کند. تقویت عضلات کمر و همسترینگ فشار روی ستون فقرات را کم خواهد کرد تا درد تسکین یابد.

نکته مهمی که باید به آن دقت کنید مشورت با پزشک پیش از انجام تمرین ورزشی است تا تمرینی انجام می‌دهید به کمر شما آسیبی وارد نکند. بسته به اینکه کدام دیسک دچار فتق شـده است، برای درمان سریع درد دیسک کمر با پزشک مشورت کنید چراکه می‌تواند بهترین ورزش‌ها را برای هر فرد توصیه کند.

کمربند پلاتینر؛ درمانی برای درد ناشی از دیسک کمر

کمربند پلاتینر با فناوری UIC درمان درد دیسک کمر | آگاه طب

بهترین روش درمان دیسک کمر با توجه به علل آسیب وارد شده به کمر تعیین می‌شود. برهمین اساس روشهای جدید درمان دیسک کمر همیشه مورد توجه مردم قرار دارند. یکی از این روش‌های درمانی استفاده از کمربند UIC پلاتینر است. کمربند پلاتینر یک کمربند مجهز به فناوری‌های درمانی جدید است که می‌تواند روی تسکین دردهای کمر اثر مثبت داشته باشد.

کمبرند پلاتینر از سه فناوری پیشرفته اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس سود می‌برد که هر کدام از این فناوری‌ها اثر ویژه‌ای در تسکین درد دارند. پلاتینر با استفاده از این سه دستاورد پزشکی کمک زیادی به بهبود درد کمر می‌کند. اما عملکرد فناوری‌های موجود در کمربند پلاتینر به چه صورت است که می‌تواند اثرگذاری محسوسی بر دردهای وارده بر کمر داشته باشد؟ در ادامه این نحوه عملکرد اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس را شرح خواهیم داد.

اولتراسوند (Ultrasound) چگونه عمل می‌کند؟

اولتراسوند با ایجاد گرما از طریق ایجاد موج صوتی به آرام شدن درد کمک می‌کند. اولتراسوند همان تکنولوژی بکار رفته در فیزیوتراپی برای درمان دردهای کمر، گردن و زانو است. گرمایی که توسط تکنولوژی اولتراسوند به عمق بافت‌ها نفوذ می‌کند به بهبود گردش خون منجر می شود و درد و التهاب را کاهش می‌دهد. برخی از دردهایی که اولتراسوند سبب تسکین آن می‌شوند عبارتند از:

  • درد بیرون زدگی دیسک
  • اسپاسم و سفتی عضله‌های کمر
  • کنترل درد با منشا عصب سیاتیک

انفرارد تراپی (Infrared Therapy)چه کمکی به بهبود درد می‌کند؟

از مادون قرمز در درمان دردهای عضلانی و مفصلی استفاده می شود. بهبود گردش خون یکی از اثراتی است که انفرارد دارد و باعث می شود تا اکسیژن بیشتر و خالص‌تری به بخش‌های آسیب‌دیده کمر برسد که این خود به کاهش التهاب‌ کمک می‌کند. انفرارد به بهبود کمر درد مزمن، عضلانی شدید و عوارض ناشی از جراحی و حتی تسریع روند بهبودی پس از جراحی کم می‌کند.

کلاک پالس (Pulse clock) و ویژگی بلاک عصبی

ارسال پالس‌های الکتریکی ایمن به روش تابشی بر بافت‌های کمر کاری است که کلاک پالس انجام می‌دهد. کلاک پالس روی بسیاری از عارضه‌های وارد شده بر کمر اثرگذاری دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • بهبود جای جراحی دیسک کمر
  • جلوگیری از آتروفی عضلات
  • افزایش جریان خون
  • کنترل و کاهش درد
  • درد زایمان
  • دردهای پس از جراحی
  • کاهش درد ناشی از شکستگی‌ها

یادداشت پایانی؛ نحوه استراحت برای درمان دیسک کمر

دیسک کمر عارضه‌‌ای است که افراد زیادی را درگیر کرده است. دیسک کمر روش‌های درمانی متفاوتی دارد. حراجی آخرین مرحله از درمان دیسک کمر به شمار می‌رود اما پیش از آن درمان‌هایی نظیر دارودرمانی، فیزیوتراپی، ماساژدرمانی، استراحت و ورزش ممکن است به افراد براساس میزان درد و آسیب وارده پیشنهاد شود. علاوه بر همه درمان‌ها استفاده از کمربند UIC پلاتینر درمانی موثر و در دسترس است که شما می‌توانید به صورت دائمی‌از آن برای بهبود درد ناشی از دیسک استفاده کنید.

سوالات متداول

آیا استراحت می‌تواند دیسک برآمده را درمان کند؟

استراحت زیاد و ماندن در رختخواب منجر به بهبودی سریع‌‎تر نمی‌شود. ممکن است حتی در بدترین فرضیه به وخیم‌‎تر شـدن فتق دیسک شما نیز شود. به همین دلیل بهتر است استراحت را محدود و بلافاصله پس از اولین تجربه درد به پزشک مراجعه کنید.

چه چیزی باعث آسیب دیسک‌های ستون فقرات می‌شود؟

بالا رفتن سن دیسک‌ها انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهند و بیشتر مستعد پاره شدن با فشار یا پیچش جزئی هستند.

کمربند پلاتینر چه کمکی به بهبود دیسک کمر می‌کند؟

​با استفاده از سه فناوری اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس به تسکین درد و درمان کمر کمک می کند.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *