پزشکی و سلامت

درمان زانو درد با ورزش؛ ۶ حرکت ورزشی موثر

درمان زانو درد با ورزش|آگاه‌طب

درمان زانو درد با ورزش؛ ۶ حرکت ورزشی موثر

درمان زانو درد با ورزش یکی از روش‌هایی است که برای درمان درد زانو پیشنهاد می‌شود. زانودرد عارضه‌ای شایع است و معمولا نشانه‌ای از یک بیماری جدی نیست. دلایل زیادی وجود دارد که می‌تواند منجر به زانودرد شود. کشیدگی عضلات و آرتروز از این دلایل هستند.

 همچنین اگر اضافه وزن دارید بیشتر در معرض زانودرد خواهید بود. روش‌های درمان زیادی وجود دارد که می‌تواند این عارضه را از بین ببرد. درمان زانو درد با ورزش یوگا یکی از این روش‌ها است. در کنار این روش‌ها استفاده از زانوبند زاپیامکس نیز یک درمان موثر برای زانو درد محسوب می‌شود. آگاه طب در این مقاله علائم زانودرد، درمان قطعی زانودرد با ورزش را بررسی می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید.

زانو درد؛ دردی که با زمان افزایش می یابد

درد زانو ممکن است در خود مفاصل زانو یا اطراف آن با علائم گوناگونی نمایان شود. تورم، ضعف، التهاب مفاصل زانو، ایجاد صدا هنگام نشست و برخاست و ناتوانی در صاف کردن زانو برخی از این علائم هستند. زانو به عنوان بزرگترین مفصل به حرکت راحت استخوان‌ها کمک می‌کند. علل مختلفی برای زانودرد وجود دارد. رگ به رگ شدن، پارگی رباط، در رفتگی کشکک زانو، نقرس کاذب و شکستگی برخی از شایع‌ترین علل این عارضه هستند. توجه داشته باشید که این درد می‌تواند به آرامی شروع و به مرور زمان بدتر شود.

بیشتر بخوانید: درمان زانو درد؛ بررسی ۶ روش درمانی

درمان زانو درد با ورزش؛ از حرکات کششی تا اسکات

انجام تمرینات ورزشی می‌تواند باعث کاهش وزن شود و فشار وارد‌شده به زانو را کم کند. با توجه به علت درد زانو می‌توانید تحت نظر پزشک با ورزش‌های مختلفی اقدام به درمان این عارضه کنید.

بیشتر بخوانید: قویترین قرص شل کننده عضلات گردن؛ اسپاسم‌ها را بشناسید

برخی از تمرینات ورزشی برای درمان زانو درد به شرح زیر هستند:

رفع زانو درد با ورزش اسکات

درمان زانو درد با ورزش اسکات|آگاه طب

دریافت مشاوره رایگان در 1 دقیقه!

در صورتی که می خواهید هم اکنون با متخصص مشاوره ای داشته باشید، فرم زیر را پر کنید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن در این رابطه با شما تماس خواهند گرفت.

مشخصات فردی(Required)
به کدام کارشناس نیاز دارید؟(Required)

ورزش اسکات عضلات چهار سر ران را تقویت می‌کند. برای انجام این تمرین مقابل یک صندلی بایستید و پا‌ها را به عرض شانه باز کنید. سپس کمر را صاف نگه دارید و رو به عقب بنشینید. برای نتیجه گیری بهتر این تمرین را کامل و به طور منظم تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: درمان زانو درد خانگی با ۷ راهکاری ساده؛ از تای چی تا زاپیامکس

درمان درد کشکک زانو با ورزش کششی عضله راست رانی

برای درمان درد کشکک زانو انجام تمرین کششی عضله راست رانی بسیار موثر است. ابتدا زانوی آسیب‌دیده را بر روی یک سطح نرم روی زمین بگذارید. سر و سینه خود را مستقیم به طرف جلو نگه داشته و مچ پای آسیب‌دیده را با دست بگیرید. سپس به آرامی پای آسیب‌دیده را به طرف باسن بکشید، تا جایی که احساس کشیدگی خفیف جلوی پا داشته باشید. به مدت ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید و این تمرین را ۳ بار تکرار کنید.

بیشتر بخوانید: درمان خانگی درد پا؛ آشنایی با روش‌های درمان خانگی پا درد

بالا بردن پاها؛ ورزشی موثر برای درمان زانو درد

انجام این تمرین ورزشی به بهبود درد زانو کمک می‌کند. به پشت بخوابید و پاهای خود را کامل دراز کنید. پای سالم را خم کنید و کف آن را روی زمین قرار دهید. عضلات ران پای آسیب‌دیده را منقبض کنید و پای خود را حدود ۲۰ سانتی متر از زمین بالا بیاورید. سپس بعد از چند ثانیه به آرامی پای خود را به طرف زمین برگردانید. این تمرین را دو مرحله ۱۵ تایی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: ویتامین برای زانو درد، معرفی ۷ ویتامین برای تقویت زانو

عضلات نگه‌دارنده لگن؛ ورزشی آسان برای درمان زانو درد

گاهی ضعیف بودن عضلات لگن و باسن عامل درد پشت زانو هستند و درمان درد پشت زانو با ورزش یک روش برای تقویت عضلات است. برای انجام این تمرین ابتدا به پشت دراز بکشید و یک کش ورزشی را به دور زانوهای خود بپیچید. سپس زانوهای خود را به آرامی از هم فاصله دهید. این تمرین را ۳ بار تکرار کنید.

تمرین کشش چهار سر ران؛ درمان زانو درد

انجام این تمرین ورزشی موجب تقویت عضلات چهار سر ران و درمان زانو درد می‌شود. برای انجام این تمرین باید در حالت ایستاده باشید. ابتدا با دست خود مچ پا را بگیرید و زانوی خود را به عقب خم کنید. به مدت ۳۰ الی ۶۰ ثانیه در این حالت بمانید و به سپس به آرامی به حالت ایستاده برگردید.

تمرین چرخش همسترینگ برای درمان زانو درد با ورزش

چرخش همسترینگ عضلات پشت ران را برای بلند کردن ساق پا تقویت می‌کند. برای انجام این تمرین ابتدا به پشت دراز بکشید و پاشنه و ساق پا را روی یک توپ ثابت نگه دارید. باسن را به سمت بالا بیاورید تا بدن صاف شود. سپس زانوهای خود را به آرامی خم و انتهای آن را صاف کنید و به حالت اول برگردید. این تمرین را ۲ بار در طول روز تکرار کنید.

درمان زانو درد با استفاده از زانوبند زاپیامکس

زانوبند زاپیامکس یک درمان موثر برای زانو درد|آگاه‌طب

بسیاری از افراد به دنبال درمان قطعی زانو درد با ورزش هستند. توجه داشته باشید که ورزش به عنوان درمان مکمل شناخته شده‌است و قطعی نیست. استفاده از زانوبند زاپیامکس تاثیر بسیار زیادی بر درد زانو دارد. زانوبند زاپیامکس مجهز به تکنولوژی UIC است و در درمان زانودرد تاثیر چشم‌گیری دارد. فناوری‌های زاپیامکس شامل اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس هستند. این سه فناوری به دلیل افزایش جریان خون، ایجاد گرما در بافت‌های آسیب‌دیده و بلاک عصبی در نواحی صدمه‌دیده درد و التهاب زانو را تسکین می‌دهند. خرید زانوبند زاپیامکس به شما امکان دسترسی به این درمان را می‌دهد.

یادداشت پایانی درمان زانو درد با ورزش

زانو درد در افرادی که دارای اضافه وزن شدید هستند بیشتر نمایان است. استفاده از رژیم غذایی سالم به مدیریت وزن و جلوگیری از درد زانو کمک خواهد کرد. ورزش رایج‌ترین درمان برای مدیریت زانو درد محسوب می‌شود. اما درمان قطعی به حساب نمی‌آید. درمان زانو درد با ورزش یک درمان کمکی در جهت بهبود و یک روش پیشگیری است.

ورزش‌هایی مانند شنا و یوگا زانو را بدون فشار زیاد انعطاف‌پذیر می‌سازد. برخی از حرکات ورزشی نیز با تقویت ران‌ها و پا‌ها در جلوگیری از آسیب دیدگی زانو نقش موثری دارند. همچنین در کنار ورزش‌ها راه‌های دیگری برای درمان زانو درد وجود دارد. استفاده از زانوبند زاپیامکس یکی از این روش‌ها است.

سوالات متداول درمان زانو درد با ورزش

علائم زانو درد چیست؟

تورم زانو، التهاب، ناتوانی در خم و راست کردن زانو و ضعف برخی از علائم زانو درد هستند.

مشکلات زانو از چه سنی شروع می‌شود؟

مشکلات زانو به عوامل زیادی مانند ژنتیک، شرایط شغلی و وزن بستگی دارد. در هر سنی ممکن است به این عارضه دچار شوید. اما شرایطی مانند آرتروز معمولا در میانسالی به چشم می‌آید.

زاپیامکس چه نقشی در درمان زانو درد دارد؟

زانوبند زاپیامکس دارای سه فناوری اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس است. این سه فناوری یا افزایش گردش خون در بافت‌های آسیب‌دیده باعث کاهش درد و التهاب زانو می‌شوند.​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *