پزشکی و سلامت

بهترین آمپول برای درد سیاتیک؛ رهایی از درد با موثرترین داروهای تزریقی

بهترین آمپول برای درد سیاتیک | اگاه طب

بهترین آمپول برای درد سیاتیک؛ رهایی از درد با موثرترین داروهای تزریقی

بهترین آمپول برای درد سیاتیک معمولا برای تسکین درد تجویز خواهد شد. آمار ۸۰ درصدی کمردردهای رایج میان مردم نشان می‌دهد که سبک زندگی نادرست در میان بسیاری از ما نهادینه شده و دردهای ناشی از این رفتارهای حرکتی غلط، پر استفاده‌ترین عضو بدن یعنی کمر را درگیر خواهد کرد. در این میان، گزارش‌ها حاکی از آن است که یک چهارم این کمردردها ریشه در سیاتیک دارد.

همان‌طور که می‌دانید سیاتیک بلندترین عصب بدن است. وظیفه اصلی سیاتیک متصل کردن نخاع به عظلات ساق پاست. وقتی سیاتیک  به درد می‌آید معمولا یک طرف بدن ازجمله پا را درگیر خواهد کرد. این درد از کمر آغاز می‌شود و پس از عبور از باسن به ساق پا ختم خواهد شد. درد سیاتیک گاهی چنان شدید است که فرد قادر به راه رفتن نیست. پس در نخستین مرحله درپی یافتن بهترین راه برای آرام کردن درد سیاتیک است. در این میان یکی از گزینه‌ها انتخاب بهترین آمپول برای درد سیاتیک خواهد بود که در این مقاله از مجله علمی پزشکی آگاه طب در باره آن سخن می‌گوییم.

چگونه درد سیاتیک را کاهش دهیم؛ از ورزش برای درد سیاتیک تا مسکن قوی برای درد سیاتیک

درد سیاتیک زمانی به سراغمان می‌آید که عصب سیاتیک تحت فشار قرار گیرد و تا زمانی که این فشار ادامه داشته باشد، جریان های الکتریکی همواره به عضله درگیر فرستاده می‌شود و عضله به انقباض غیر ارادی دچار خواهد شد. این جاست که شما تصمیم می‌گیرید که چگونه به سرعت دردتان را آرام کنید. در پی جست‌و‌جو برای تسکین درد احتمالا به لیستی از ورزش‌ها و قرص و آمپول‌های مسکن برمی‌خورید که هرکدام با ویژگی‌هایی که دارند دردتان را برای مدتی آرام خواهند کرد. در این شرایط پزشک برایتان قرص‌های شل کننده عضلات و مسکن‌هایی را تجویز خواهد کرد و در صورت شدید‌تر بودن درد ممکن است آمپول نیز در نسخه شما دیده شود که بهترین آمپول برای درد سیاتیک می‌تواند در کاهش دردتان بسیار موثر باشد.

بیشتر بدانید: سیاتیک اغلب ناشی از فتق دیسک است پس علائم پارگی دیسک کمر را بشناسید تا درمان درست را انتخاب کنید.

بهترین آمپول برای درد سیاتیک؛ بهبود درد سیاتیک به روش تزریقی

بهترین آمپول برای درد سیاتیک و کاهش درد | آگاه طب

دریافت مشاوره رایگان در 1 دقیقه!

در صورتی که می خواهید هم اکنون با متخصص مشاوره ای داشته باشید، فرم زیر را پر کنید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن در این رابطه با شما تماس خواهند گرفت.

مشخصات فردی(Required)
به کدام کارشناس نیاز دارید؟(Required)

برخی آمپول‌ها در شمار داروهای کرتیکواستروئیدی التهاب هستند که به خوبی درد را تسکین می‌دهند. گاهی هم داروهایی را  که از طریق خوراکی نمی‌توان مصرف کرد به صورت وریدی استفاده خواهد شد. از سوی دیگر داروهای تزریقی خیلی سریع‌تر از داروهای خوراکی عمل می‌کنند و درد را کاهش خواهند داد. در اینجا برخی از آمپول‌های موثر در تسکین درد را معرفی می‌کنیم:

بتامتازون؛ بهترین آمپول برای درد سیاتیک

بتامتازون  در شکل‌های گوناگون مانند خوراکی و تزریقی دردسترس است و در مورد درد سیاتیک بسیار موثر. آمپول بتامتازون از دسته داروهای استروئیدی است که ناقل‌های شیمیایی ایجاد کننده التهاب را ازبین می‌برد و فشار وارد شده  را کاهش خواهد داد. بیمارانی که سابقه بیماری قلبی یا فشار خون دارند یا مادرانی که باردارند یا به فرزندشان شیر می‌دهند باید پزشک را در جریان قرار دهند تا در پی استفاده از این آمپول خطری آنان را تهدید نکند.

بیشتر بدانید: یکی از بهترین درمان‌های مورد تایید پزشکان برای بهبود درد سیاتیک استفاده از کمربند پلاتینر است.

تریامیسینولون؛ کاهش درد کمر در کوتاه‌ترین زمان

این آمپول هم از خانواده کرتیکواستروئیدهاست  که برای کنترل بیماری‌های خود ایمنی، سیاتیک و نارسایی‌های کلیوی استفاده می شود. این آمپول با جلوگیری از جمع شدن سلول التهابی در  ناحیه سیاتیک و آزاد کردن آنزیم‌های کاهنده درد، درد سیاتیک را مهار خواهد کرد. عمر مفید تاثیر‌گذاری این آمپول دو تا سه ساعت است. دفع متابولیت‌های غیر فعال این دارو نیز از طرق کلیه صورت خواهد گرفت. درمواردی مصرف این آمپول سبب اضطراب، تاری دید، سرگیجه تپش قلب و تنگی نفس خواهد شد و بهتر است تزریق در اورژانش و تحت نظر انجام شود.

بیشتر بدانید: ار آنجایی که سیاتیک عارضه‌ای برخاسته از پارگی یا بیرون زدگی دیسک کمر است در کنار استفاده از آمپول برای در سیاتیک به درمان دیسک کمر با طب سنتی هم نیم نگاهی داشته باشد چون تاثیرات قابل توجهی دارد.

تتراکوزاکتاید؛ آمپولی همه کاره و موثر در کاهش درد سیاتیک

پزشک معمولا در مواردی همچون درد کمر، مشکلات زانو و علائم ام اس این آمپول را تجویز خواهد کرد. این آمپول برای تسکین درد مزمن کمر در نظر گرفته خواهد شد. با تزریق این آمپول کورتون طبیعی در بدن آزاد خواهد شد و التهاب کاهش خواهد یافت. به گونه‌ای که با تحریک غدد فوق کلیوی، تولید و ترشح هورمون‌های استروئیدی در بدن افزایش خواهد یافت. تزریق این آمپول در شرایط درد شدید ستون فقرات و تشنج نیاز به تبحر خاصی دارد.

بیشتر بدانید: برای درمان قطعی درد سیاتیک خرید پلاتینر را حتما در دستور کار خود قرار دهید.

دیکلوفناک؛ رفع دردهای ناشی از فشار بر سیاتیک

بهترین آمپول برای درد سیاتیک و مصف به اندازه | آگاه طب

دیکلوفناک یکی از داروهای غیر استروئیدی است که درد را به خوبی مهار خواهد کرد. آمپول دیکلوفناک به سرعت مواد شیمیایی که از آنزیم های سیکلواکسیژناز ترشح می‌شود را مسدود می‌کند. دیکلوفناک پتاسیم و دیکلوفناک سدیم دو شکل متفاوت این آمپول هستند که پتاسیم آن خیلی زودتر جذب بدن خواهد شد.

بیشتر بخوانید: برای خرید زاپیامکس بهترین گزینه مراجعه به نمایندگی زانوبند زاپیامکس است پس با دقت انتخاب کنید تا از خطر کلاهبرداری در امان بمانید.

کتورولاک؛ مدیریت خوب دردهای ناشی از سیاتیک

کتورولاک دارویی ضد التهاب غیر استروئیدی است که دردها را به خوبی مهار خواهد کرد. زمانی که درد به قدری زیاد باشد که شما به مورفین نیاز پیدا کنید، این آمپول تجویز خواهد شد. کتورو لاک عوارضی دارد که نباید بیش از ۵ نوبت آن را تزریق کرد. در نتیجه تزریق این آمپول عوامل التهاب‌زا مهار می‌شوند  و درد دست از سرتان بر می‌دارد. البته این آمپول را بیشتر به عنوان یک داروی ضد درد می‌شناسند. توجه داشته باشید این آمپول را نباید در ستون فقرات یا قفسه سینه تزریق کرد. این دارو در شرایط حاد ۲ تا ۳ عدد  تزریق خواهد شد.

بیشتر بخوانید: انواع ورزش دیسک کمر برای درمان سیاتیک را بشناسید

متوکاربامول؛ تسکینی مناسب برای درد و گرفتگی‌های کمر و پا

آمپول متوکاربامول برای شل کردن عضلات تزریق می‌شود. در مواقعی همچون کمردرد حاد یا مزمن، آرتریت التهابی و تعویض مفصل زانو از این آمپول استفاده خواهد شد. مطالعات نشان می‌دهد بلافاصله پس از تزریق این آمپول با تاثیر گذاشتن بر مغز و ستون فقرات، اسپاسم عضلات از بین خواهد رفت. این آمپول انتقال دهنده عصبی استیل کولین را در ساقه مغز بی‌تاثیر خواهد کرد و بر عضلات ملتهب اثر می‌گذارد و سیاتیک را آزاد می کند. بیماران با نارسایی کلیه، افراد بالای ۶۵ سال و معتادان به مواد مخدر از تزریق این آمپول منع شده‌اند.

 آمپول شل کننده عضلات کمر چگونه بر سیاتیک اثر می‌گذارد؟

خیلی از افراد را می بینید که روزانه در پی یافتن مسکن های گوناگون برای کاهش درد سیاتیک هستند. در میان این داروها آمپول ها نقش موثر و سریعی در کاهش دردهای ناشی از سیاتیک دارند. در این مقاله درباره بهترین آمپول برای درد سیاتیک مطالبی بیان شد و با برخی آمپول‌ها که نقش تسکین دهندگی دارند آشنا شدید. با توجه به نکات گفته شده و اصلاح سبک زندگی، درد سیاتیک را در کوتاه‌ترین زمان درمان کنید و مراقب باشید تا دوباره دچار التهاب در این ناحیه نشوید.

سوالات متداول در زمینه بهترین آمپول برای درد سیاتیک

بیشترین موارد ابتلا به سیاتیک چگونه است؟

بیشتر درد سیاتیک زمانی به سراغ شما می‌آید که اصول درست حرکتی را رعایت نمی‌کنید.

درد سیاتیک چقدر طول می‌کشد؟

درد سیاتیک در حدود ۴ تا ۶ هفته ادامه خواهد داشت.

سیاتیک با کمردرد چه تفاوتی دارد؟

درد کمر در ناحیه کمر باقی خواهد ماند، اما درد سیاتیک به قسمت پا ها کشیده خواهد شد.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *