پزشکی و سلامت

۵ پماد زانو درد؛ جدیدترین داروهای موضعی برای درد زانو

فردی در حال استفاده از قرص یا پماد برای زانو درد| آگاه طب

۵ پماد زانو درد؛ جدیدترین داروهای موضعی برای درد زانو

پماد زانو درد را باید مکملی برای سایر روش‌ها و البته گاهی به عنوان یک روش درمانی جامع به حساب آورد. بدون شک رویکردهای ترکیبی درمان، بهترین نتیجه را برای درمان زانو درد بدست می‌دهد. استفاده از زانوبند زاپیامکس، دارو درمانی و پماد زانو درد همه در رفع مشکلات زانو نقش دارند که هر کدام به فراخور مواد موجود به بهبودی کمک می‌کنند. گاهی با توجه به علت درد زانو پزشک به جای قرص پماد زانو درد را توصیه‌ای درست می‌داند.

برای بهبود مشکلات زانو روش‌های درمانی بدون نسخه زیادی مانند لوسیون‌ها، روغن‌های ضد التهابی، کرم‌ها، ژل‌ها و بی حس کننده‌هایی وجود دارد که هر کدام تاثیر متفاوتی بر درد زانو دارند. سوال اینجاست که چه پمادی برای زانو درد مناسب است؟ در میان پمادها برای زانو درد باید دنبال گزینه‌ای بود که حاوی مواد فعالی مانند منتول باشد. منتول با تحریک احساس گرما و سرما روی بهبود عملکرد حرکتی زانو تمرکز خواهد کرد و عملکرد حرکتی زانو را تقویت می‌کند.

سایت فروشگاهی آگاه طب در این مقاله انواع پماد زانو درد را معرفی و آن‌ها را از نظر‌‌ترکیبات و نوع کاربرد مورد بررسی قرار داده‌ است. با ما همراه باشید تا بهترین پماد زانو درد را بشناسید.

۵ پماد درد زانو؛ بهترین پماد برای درد مفاصل را بشناسید

آنچه که باید به عنوان درمان برای زانو درد مد نظر گرفت نسبت به سایر داروهای شیمیایی دیگر عوارض کمتری به همراه داشته باشد. پمادها گاهی از سایر روش‌های تسکینی برای رفع درد و درمان التهاب‌های زانو بهتر عمل می‌کنند. انواع پماد زانو درد عبارتند از:

۱.ژل آرنیکا Naturopathica بهترین پماد ضد درد قوی زانو

ژل آرنیکا پماد ضد درد قوی| آگاه طب

دریافت مشاوره رایگان در 1 دقیقه!

در صورتی که می خواهید هم اکنون با متخصص مشاوره ای داشته باشید، فرم زیر را پر کنید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن در این رابطه با شما تماس خواهند گرفت.

مشخصات فردی(Required)
به کدام کارشناس نیاز دارید؟(Required)

وقتی سخن از یک تسکین دهنده موضعی قوی به میان می‌آید بدون شک این ژل آرنیکا معجزه خواهد کرد. بسیاری از دردهایی که با پمادهای دیگر تسکین نمی‌یابند این ژل گزینه‌ای است قوی برای تسکین درد. عنصر اصلی آن آرنیکا که به نام آسپرین طبیعت شناخته می‌شود. منتول موجود در آن خاصیت خنک کنندگی وئ ضد دردی دارد و رایحه طبیعی و غنی شده با منیزیم آن نیز برای بهبود عملکرد عضلات اثربخشی قابل توجهی دارد.

ژل قوی آرنیکا را روی پوست با ملایمت بمالید تا از اثرات ارزشمند آن بهره‌مند شوید.

 • ترکیبات فعال: آرنیکا و منتول
 • موارد استفاده: برای بازسازی و تسکین دردهای سطحی پوست پس از ورزش، بعد از آسیب، درد آرتریت و همچنین درد عضلات و مفاصل عالی است.
 • مقدار مصرف: در صورت شناسایی محل درد ‌اندازه یک سکه روی آن ماساژ دهید
 • مزایا: سریع الاثر، بدون چربی، اثرگذاری ضد دردی طولانی مدت
 • معایب: قیمت بالا، ژل آرنیکا برای همه افراد خاصیت تسکین دهندگی ندارد

۲. بهترین پماد ضد درد قوی طبیعی CapsaicinZostrix

پماد ضد درد قوی خارجی CapsaicinZostrix | آگاه طب

پماد زانو درد باید حتما حاوی دو ماده خنک کننده مانند منتول و کپسایسین باشد. این فرایند موجب می‌شود پوست احساس خنکی و سپس گرمی کند و رشته‌های عصبی را که مسول انتقال پیام درد به مغز هستند از احساس درد منحرف کنند. معمولا اثر این پماد زانو درد کوتاه مدت و در صورت عدم استفاده مکرر از آن اثراتش از بین می‌رود.

کپسایسین ‌‌ترکیب شیمیایی موجود در فلفل چیلی است، بنابراین ایجاد گرمای بی‌حس‌کننده انتظاری است که از آن می‌رود و برای همین امر نیز طراحی شده است. کسانی که به کمک گرمای بدست آمده از این پماد زانو درد تسکین بیشتری می‌یابند، باید به خاطر داشته باشند که در صورت استفاده نادرست، این محصول می‌تواند باعث سوزش سایر قسمت‌های بدن ‌شود. نباید روی پوست شکسته یا زخم باز یا روی پوست تحریک شده، ملتهب، قرمز شده یا خشک استفاده شود.

 • ترکیبات فعال: کپسایسین
 • موارد مصرف: تسکین موقت دردها و دردهای جزئی
 • مزایا: غیر چرب، تسکین گرم و نافذ را فراهم می‌کند
 • معایب: کرم در صورت استفاده در سایر قسمت‌های بدن (یا مکان‌هایی که قبل از شستن دست‌ها لمس می‌شوند) می‌تواند باعث سوزش یا سوزش شود.
 • مقدار مصرف: یک لایه نازک از کرم را روی ناحیه آسیب‌دیده به آرامی ‌بمالید تا کاملا جذب شود. برای تسکین بهینه، سه تا چهار بار در روز استفاده کنید. پس از دو تا چهار هفته استفاده مداوم بهترین نتایج معمولا حاصل می‌شود.
 • موارد مصرف: تسکین موقت دردهای جزئی

۳. ژل ولتارن Voltaren ؛ بهترین پماد ضد درد قوی خارجی

ولتارن بهترین پماد زانو درد| آگاه طب

این پماد که به خاطر تاثیر سریعی که دارد معروف است عملکردی سه گانه دارد. سفتی زانو را کاهش، تحرک را بهبود و درد ناشی از آرتروز را به حداقل می‌رساند.

ژل ولتارن که در خود یک داروی ضد التهابی غیر استروئیدی به نام دیکلوفناک دارد به زیر سطح پوست نفوذ کرده و روی ناحیه‌ای که دردزا تمرکز دارد.

دیکلوفناک از طریق مهار آنزیم COX و همچنین هدف قراردادن سایر آنزیم‌های اضافی عمل می‌کند. این بدان معناست که این ماده برای کاهش درد از درون به بیرون عمل می‌کند و این کار را کاملا مؤثر انجام می‌دهد.

پماد زانو درد Voltaren فاقد چربی و این یک ویژگی آن محسوب می‌شود چون پاها یا هر ناحیه‌ای را لغزنده یا چسبنده نمی‌کند. اگر بیماری مزمن کلیوی، بیماری قلبی عروقی دارید یا از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید و مصرف NSAID‌های خوراکی برایتان ممنوع شده، امکان دارد از ژل ولتارن که حاوی NSAID‌های موضعی است نیز توصیه نشوند. با پزشک درباره مصرف این پماد زانو درد صحبت کنید قبل از اینکه برای مصرف آن اقدام کنید.

 • مواد فعال: دیکلوفناک سدیم
 • موارد استفاده: تسکین درد آرتریت، بهبود تحرک زانو و کاهش سفتی مفصل
 • مزایا: علاوه بر به حداقل رساندن درد، در بهبود تحرک و کاهش سفتی نیز نقش موثری دارد. ویژگی بارز دیگر آن اینکه دارای فرمول غیر چرب است و ناحیه آغشته را چرب و چسبناک نمی‌کند.
 • معایب: برای تثبت تاثیر آن باید چندین روز استفاده شود
 • مقدار مصرف: روی حداکثر دو مفصل خارج از دست، مچ، آرنج، پا، مچ پا و زانو برای تسکین درد آرتریت موضعی استفاده شود

۴. Sayman Salve Wonder Rub؛ بهترین پماد برای درد زانو

در این پماد زانو درد سه ماده ضد درد قوی وجود دارد. این پماد حاوی لیدوکائین با حداکثر قدرت در کنار یک ‌‌ترکیب گیاهی است که هدف آن حساسیت زدایی از اعصاب تشدید شده است. آن‌ها با هم درد، التهاب و تورم را کاهش می‌دهند و سفتی مفاصل را به حداقل می‌رسانند. لیدوکائین، یک داروی بی‌حس‌کننده و یک عنصر رایج در داروهای موضعی بدون نسخه است که گاهی می‌تواند نقش بسیار مفیدی داشته باشد.

عصاره آرنیکا موجود در این پماد احساس خنکی فوری ایجاد می‌کند، در حالی که روغن کنجد التهاب و گیرنده‌های کانابینوئید را هدف قرار می‌دهد. این پماد زانو درد شفاف و تقریبا هیچ بویی ناخوشایندی ندارد.

 • ترکیبات فعال این پماد زانو درد: لیدوکائین، روغن شاهدانه و آرنیکا
 • دوز مصرفی: یک لایه نازک به نواحی آسیب‌دیده هر شش تا هشت ساعت اعمال می‌شود (حداکثر سه بار در ۲۴ ساعت)
 • مزایا: ایجاد حس خنکی و فاقد بو
 • معایب: چسبناکی و برخی از کاربران گزارش می‌دهند که هیچ احساسی ندارند (بدون احساس خنکی و تسکین درد)
 • موارد مصرف: برای تسکین دردهای جزیی مناسب است.

۵. Tiger Balm: بهترین پماد برای آرتروز

Tiger Balm بهترین پماد برای درد مفاصل| آگاه طب

حاوی‌‌ ترکیبی از مواد گیاهی طبیعی است. از این پماد زانو درد در تسکین ایمن، سریع و مقرون به صرفه درد مفاصل ناشی از آرتریت و دردهای عضلانی عملکردی استفاده زیادی می‌کنند. اگر علائمی ‌مانند قرمزی، گرمی ‌و تورم را در زانوی خود تجربه کردید، باید از پماد زانو دردی که حاوی منتول و کافور باشد استفاده کنید. پماد Tiger Balm حاوی هر دو ماده است، به همین دلیل بی راه نیست که آن را بهترین پماد زانو درد دانست. این پماد به کمک حس خنک کنندگی درد را از بین می‌برد.

این پماد موضعی ضد التهابی چرب نیست و الکل خشک کننده پوست را هم در خود ندارد. کاربرد آن بیشتر برای تسکین درد‌های عمیقی همچون درد عضلات زانو است. البته در رفع دردهای سطحی مانند زونا هم موثر عمل می‌کند و آن را تسکین می‌دهد. این پماد زانو درد به واسطه مواد موجود در خود نباید روی پوست دارای زخم باز یا پوست تحریک شده، ملتهب و قرمز و خشک استفاده گردد.

 • ترکیبات فعال: کافور و منتول
 • موارد استفاده: تسکین موقت دردهای جزئی عضلات و مفاصل
 • مزایا: مواد تشکیل دهنده طبیعی و بدون عوارض
 • معایب: برخی معتقدند که ‌این پماد موضعی در رفع دردهای عضلانی بهتر از درد مفاصل عمل می‌کند. یکی دیگر از معایب این پماد بوی تند آن است.
 • مقدار مصرف: در نواحی آسیب‌دیده بیش از سه تا چهار بار در روز استعمال گردد

چه چیزی را باید در بهترین پماد برای ورم زانو دنبال کرد؟

عناصر فعالی که به تسکین درد، کاهش التهاب و سفتی مفاصل ناشی از آرتروز کمک می‌کند. لیدوکائین، که از بی حس‌کننده‌های موضعی است بی حسی را در سطح ایجاد خواهد کرد. منتول، کافور، روغن اکالیپتوس و روغن دارچین حس گرما و سرما در محل مورد استفاده به وجود می‌آورند و خواص ضدالتهابیو تسکینی برای مفاصل دارند.

پماد زانو درد چه اثرات جانبی دارد؟

هنگامی رویارویی با درد و علائم آرتروز اولین گزینه استفاده از داروهای خوراکی به نظر می‌رسد. اما نباید فراموش کرد این داروها می‌توانند باعث مشکلات گوارشی، زخم معده و اختلال در عملکرد کلیه شوند. مزیت پماد زانو درد این است که عوارض جتنبی داروهای شیمیایی خوراکی را ندارد و استفاده از آن‌ها مشکلات گوارش به دنبال ندارد.

عوارض جانبی پماد زانو درد به طور کلی آنقدر کم است که بسیاری از افراد بر این باورند که به صورت کلی فاقد عوارض است. به همین دلیل اغلب بیمارانی که از درد آرتروز رنج می‌برند پماد زانو درد را بر داروهای خوراکی ترجیح می‌دهند. البته پماد زانو درد هم در پاره‌ای مواقع عوارضی به همراه دارد برای مثال موجب تشدید اگزما یا حسایت‌های پوست در بیماران مبتلا به آن می‌شود.

نکات پایانی درباره پماد زانو درد

با توجه به اینکه انواع پماد زانو درد را می‌توان بدون نسخه تهیه کرد اما مهم است که از آن‌ها به درستی استفاده کرد تا اثربخشی موثری داشته باشد. قبل از استفاده از پماد زانو درد مراحل مصرف نوشته شده روی جعبه را حتما رعایت کنید.

شستن دست قبل و بعد از استفاده از پماد را حتما رعایت کنید. هنگامی‌که دست‌ها آغشته به پماد آرتروز روی است، هرگز به چشم‌ها یا غشاهای مخاطی خود دست نزنید. چهاربار در روز از این پمادها استفاده کردن کافی به نظر می‌رسد مگر پزشک تجویز دیگری داشته و تعداد دفعات را کم یا زیاد کند.

اگر استفاده از پماد موجب تحریک پوست شد یا پوست به محصول واکنش نشان می‌دهد، استفاده از پماد زانو درد را متوقف کنید. اگر فردی به آسپرین حساسیت داشته باشد، باید برای استفاده از پمادهای حاوی سالیسیلات از پزشک مشورت بگیرید. همچنین در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند وافارین، احتمالا باید از مصرف این ژل‌های موضعی خودداری کرد.

سوالات متداول

چند وقت یکبار از پماد زانو درد استفاده شود؟

معمولا روش و دوز مصرف روی برچسب محصول نوشته می‌شود و با مطالعه آن مراحل و مقدار را تعیین کنید. این پمادها برای تاثیر بیشتر و بهتر باید چندین نوبت در روز استفاده شوند. بنابراین برای به دست آوردن بیشترین سود، بیماران باید مایل به پیروی از دستورالعمل‌ها و استفاده مناسب باشند.

بهترین پماد برای درد مفاصل چگونه کار می‌کند؟

معمولا پماد زانو درد روی کاهش درد و التهاب تمرکز دارد. برخی از ژل‌های موضعی که با سالیسیلات‌ها ساخته می‌شوند التهاب مفاصل را در صورت استفاده به حداقل می‌رسانند و درد کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد. برخی از پمادها به نام ضد تحریک‌کننده شناخته می‌شوند، که با تحریک یا التهاب خفیف پوست موجب می‌شوند ذهن بیمار از درد آرتروز منحرف شود. منتول یا روغن نعناع، نوعی ضد تحریک رایج است که اغلب در پماد زانو درد به کار برده می‌شود.

آیا استفاده از پماد زانو درد در دوران بارداری یا شیردهی ممنوعیت استفاده دارد؟

به صورت کلی استفاده از هر نوع دارویی اعم از خوراکی و موضعی مستلزم مشورت با پزشک است تا در صورت داشتن عوارض از آن در امان بمانید. این حساسیت در خانم‌هایی که باردار هستند باید شدت بیشتری داشته باشد. با توجه به اینکه داروهای موضعی خطر بسیار کمتری نسبت به داروهای خوراکی دارند، ولی هنوز خطر جذب سیستمیک وجود دارد، و امکان دارد در دوران بارداری یا شیردهی منع مصرف داشته باشند، به ویژه هر چیزی که حاوی NSAID باشد.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *