پزشکی و سلامت

دموکرافت؛ دستگاهی که در ۳۰ دقیقه انواع جوش‌ها را از بین می‌برد

فردی که جوش زیادی روی صورتش دارد و برای درمان نیاز به دستگاه نور درمانی صورت دموکرافت دارد| آگاه طب

دموکرافت؛ دستگاهی که در ۳۰ دقیقه انواع جوش‌ها را از بین می‌برد

دموکرافت دستگاهی است برای درمان قطعی جوش و آکنه که متخصصین و بیماران را متعجب ساخته است. این دستگاه دو تکنولوژی منحصر به فرد را در خود دارد و بسیاری از جوش‌هایی که با روش‌های دیگر درمان نشده‌اند را به صورت کامل از بین می‌برد.

شرکت‌های بزرگ تولید محصولات زیبایی روی درمان سریع آکنه و جوش پژوهش‌های زیادی انجام داده‌اند و راهکارهای فراوانی برای بهبود جوش‌ها خلق کرده‌اند. اما باید بپذیریم در میان این روش‌های درمانی چند گزینه وجود دارد که فراتر از سایر استراتژی‌های درمانی عمل کرده و نتایج بسیار درخشانی بدست داده‌اند. در این مقاله از مجله اینترنتی آگاه طب قصد داریم یکی از بهترین‌های حوزه زیبایی و درمان جوش به نام دموکرافت (Democroft) را بررسی کنیم. هدف از ارائه این نوشتار، کمک به افرادی است که نتوانسته‌اند برای درمان جوش‌های صورت خود راهکار مناسب و بدون عارضه‌ای پیدا کنند و از کرم‌ها و لوسیون‌ها نتیجه‌ رضایت بخشی نگرفته‌اند.

دموکرافت چیست و چه تکنولوژی‌هایی را در خود دارد؟

دموکرافت، دستگاهی است که برای درمان قطعی جوش و آکنه در کمترین زمان ممکن طراحی و تولید شده است. این دستگاه برقی مجهز به دو تکنولوژی بسیار پیشرفته با نام‌های Blue Light و الکترواستاتیک است. نور آبی ساطع شده از دموکرافت به عمق پوست و لایه میانی آن نفوذ می‌کند و روند ایجاد جوش را مسدود می‌سازد. این دو تکنولوژی طول موج‌های مختلفی از نور آبی و قرمز را برای رفع جوش‌ها بر پوست می‌تاباند. اما سوال اینجاست که آیا واقعا دموکرافت برای درمان جوش‌های صورت کارساز است یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال باید به نحوه اثرگذاری تکنولوژی‌های موجود در آن بپردازیم.

تکنولوی Blue Light و خواص نور درمانی صورت

نور درمانی برای لک و پیس به کمک دستگاه دموکرافت| آگاه طب

دریافت مشاوره رایگان در 1 دقیقه!

در صورتی که می خواهید هم اکنون با متخصص مشاوره ای داشته باشید، فرم زیر را پر کنید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن در این رابطه با شما تماس خواهند گرفت.

مشخصات فردی(Required)
به کدام کارشناس نیاز دارید؟(Required)

یافته‌های محققین در خصوص طول موج نورها برای میزان اثرگذاری بر پوست حاکی از این است که نور ابی یا همان فناوری Blue Light برای درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی کاربرد فراوانی دارد و این نور علاوه بر نقش درمانی برای درمان قطعی جوش نیز اثربخشی شگفت انگیزی دارد. به همین دلیل بسیار از شرکت‌های بزرگ دنیا روی نورهایی با طول موج ۳۸۰ تا ۷۲۰ نانومتر تحقیقات زیادی انجام داده و دستگاه‌های متعددی را برای بیماری‌های پوستی تولید کرده‌اند. نور آبی با طول موج ۴۱۵ نانومتر بیشترین تاثیر را در درمان قطعی جوش‌ها دارد که دستگاه دموکرافت مجهز به این فناوری است.

نور آبی با طول موج ۴۱۵ نانومتر به نفوذ به لایه‌های سطحی و میانی پوست مجب درمان جوش‌ها و آکنه‌هایی ای می‌شود که دیگر روش‌های درمان قادر به از بین بردن ان نبوده‌اند. Blue Light به کار رفته در دستگاه دمو کرافت بسیار ایمن و هیچ عوارضی روی پوست ندارد چون ساختار طول موج آن به صورت تخصصی برای رفع جوش و آکنه ایجاد شده است.

این دستگاه به کمک نور آبی باکتری Propionibacterium acnes  یا P. acnes را که عامل ایجاد آکنه است را از بین می‌برد و از این طریق جوش‌های صورت و سایر نقاط بدن را به صورت کامل از بین می‌برد. علاوه بر کشتن باکتری‌های آکنه ساز دموکرافت از ترشحات بیش از حد غدد چربی در لایه میانی پوست یعنی لایه درم جلوگیری خواهد کرد. به هیمین دلیل فرد هنگام استفاده از دموکرافت پوست تمیزتری خواهد داشت.

Blue Light برای درمان کدام مشکلات پوستی به کار می‌رود؟

فناوری نور آبی کاربردهای مختلی دارد چون این طول موج ایمن و بی خطر تاثیرات مثبت و درمانی زیادی روی پوست دارد. از تاثیرات این تکنولوژی باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش منافذ جوش ساز
 • به حداقل رساندن التهاب جوش‌های ایجادشده
 • جلوگیری از ایجاد آکنه‌های جدید
 • کاهش تغییر رنگ پوست
 • بهبود بافت‌های آسیب‌دیده پوست

نحوه اثرگذاری تکنولوژی الکترواستاتیک؛ ایا این فناوری همان امواج یونی است؟

قبل و بعد صورت با دستگاه نور درمانی صورت| آگاه طب

تکنولوژی الکترواستاتیک دستگاه دموکرافت بر اساس هم‌پوشانی یون‌های مثبت و منفی ایفای نقش می‌کند، به همین دلیل اثرات درمانی چشم‌گیری روی پوست از خود بر جای می‌گذارد. برای آشنایی با نحوه تاثیرگذاری تکنولوژی دموکرافت روی درمان قطعی آکنه باید مکانیزم اثرگذاری آن را شکافته و بررسی کنیم. قبل از پرداختن به نحوه اثرگذاری الکترواستاتیک باید بگوییم که تمام ذرات جهان دارای بار مثبت و منفی هستند و پوسن هم از این قاعده مستثنی نیست.

نحوه اثرگذاری فناوری الکترواستاتیک در دستگاه دموکرافت

 • جریان الکتریکی: پالس‌های الکتریکی حرکت یون‌ها را در سراسر سطح پوست و لایه میانی و غشاء تحت تاثیر مستقیم قرار می‌دهد. به همین دلیل در دستگاه دموکرافت دو شاخه کاتد و آند یا مثبت و منفی را بکار گرفته‌اند تا میدان الکتریکی برای اثرگذاری امواج یونی ایجاد کنند. از طریق این میدان الکتریکی، ذرات آزاد دارای بار منفی یا مثبت در داخل پوست با کمک الکترودهای کاتد و آند جذب پوست و سپس دفع می‌شوند.
 • الکترواسموز: فرایند اسمزی نوعی جابجایی مایعات در سلول محسوب می‌شود. یعنی برقراری تعادل مایعات در بدن برای بهبود عملکرد اندام‌ها است. در فناوری الکترواسمزی یون‌های با بار منفی که روی کاتد قرار دارند برا اثر ایجاد میدان الکتریکی به سمت یون‌ها با بار مثبت یعنی آند حرکت می‌کنند. در این فرایند جابجایی، که الکترواسمز نامیده می‌شود رادیکال‌های آزاد دیگر توان جذب مواد مغذی ندارند و مواد مغذی جذب پوست می‌شوند. به همین دلیل بعد از استفاده از دستگاه دموکرافت پوست شاداب، صاف و بدون جوش خواهد بود.

تکنولوژی الکترواستاتیک چه تاثیری بر پوست دارد؟

این فناوری موجود در دستگاه دموکرافت چندین اثر ویژه و خاص بر پوست می‌گذارد که در این میان باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • یون‌های مثبت روی آند (+) قرار می‌گیرند و از طریق پوست به کاتد حرکت می‌کنند.
 • بارهای منفی روی کاتد (-) قرار می‌گیرند و از طریق پوست به آند حرکت می‌کنند.
 • نفوذ یون‌های مثبت و منفی در عمق چند میلی‌متری پوست
 • نفوذ رطوبت و سایر مواد مغذی به عمق پوست

آیا Red light موجود در دموکرافت روی درمان اکنه‌ها اثر دارد؟

طول موج نور قرمز موجود در دستگاه دموکرافت از نور آبی بیشتر ولی اثرگذاری کمتری دارد به همین دلیل برای اصلاح چروک‌های پوست از آن بیشتر استفاده می‌کنند. به صورت کلی هدف Red light تحریک سلول‌ها برای ترمیم زخم‌ها، افزایش گردش خون و تحریک پوست برای تولید کلاژن است. کلاژن باعث سفتی پوست و صاف شدن آن می‌شود.

نقش درمانی red light و blue light در دموکرافت

نور ساطع‌شده از دموکرافت به رنگ بنفش قابل رویت است. در واقع این دو طول موج با هم ترکیب نمی‌شوند و هر کدام تاثیر مختص به خود را روی پوست دارد. این دو نور چون با هم تابیده می‌شوند و ماهیت ترکیبی آن‌ها به گونه‌ایست که همراه با هم به صورت بنفش دیده می‌شوند. اثرات red light و blue light بر پوست عبارت است از:

 • درمان قطعی جوش و آکنه‌
 • جلوگیری از تولید آکنه‌های جدید
 • کاهش التهاب جوش‌های جدید و قدیمی
 • کاهش لک و تیرگی ناشی از جوش‌ها

پزشکان معتقدند که این دو فناوری مکمل یکدیگرند و استفاده آن‌ها با هم بیشترین کاربرد و تاثیر درمانی را دارد.

دموکرافت برای درمان چه نوع جوش‌هایی بیشترین کاربرد را دارد

تقریبا بیشتر جوش‌هایی که روی پوست ایجاد می‌شوند با دستگاه دموکرافت قابل درمان هستند.

 • جوش سر سفید
 • جوش سر سیاه
 • پاسچول
 • پاپول

علاوه بر درمان قطعی این نوع جوش‌ها red light در کاهش التهاب، رفع تیرگی و لک ناشی از جوش‌ها نیز نقش بسیار موثری دارد.

آیا استفاده از دستگاه دموکرافت برای درمان جوش و آکنه ضرورت دارد

با توجه به اینکه دستگاه دموکرافت برای درمان قطعی جوش‌ها توصیه اول متخصصین پوست به حساب می‌آید ولی بسیاری از افراد شرایط مراجعه به پزشک برای درمان جوش و آکنه ندارند. از جمله عواملی که به عنوان ضرورت استفاده از دموکرافت قابل بیان است باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان قطعی جوش‌های صورت با روش غیر تهاجمی
 • درمان آکنه و جوش‌ها در خانه و با هزینه کم
 • جایگزین درمانی بسیار مفید برای کسانی که از صابون‌ها و شوینده‌های مختلف ضد جوش نتیجه نگرفته‌اند.
 • افرادی که تمایل به استفاده از لوسیون‌ها و کرم‌های ضد جوش ندارند
 • تاثیرات درمانی سریع‌تر از سایر روش‌ها

۵ مزایای نور درمانی برای لک و پیس توسط دستگاه دموکرافت

فردی که دموکرافت را در دست دارد و خواص نور درمانی را به کرم‌ها و مواد شیمیایی ترجیح داده است| آگاه طب

بدون شک مزایای قابل توجه دستگاه دموکرافت قابل چشم‌پوشی نیست. به همین دلیل بسیاری از متخصصان پوست آن را به مبتلایان به انواع جوش‌ها توصیه می‌کنند. همچنین ویژگی‌ها و تاثیرات مثبت درمانی این دستگاه باعث شده بین کسانی که به زیبایی خود اهمیت می‌دهند محبوب باشد. در ادامه چند مورد از مزایای این دستگاه منحصر به فرد را برای شما بیان می‌کنیم:

۱.بهترین دستگاه نور درمانی صورت خانگی برای انواع جوش‌ و آکنه

دستگاه دموکرافت از طریق تکنولوژی‌های نهفته در خود به منافذ نفوذ کرده و با از بین بردن باکتری‌ها مانع از ایجاد جوش و جوش‌های بیرون زده را درمان می‌کند. تاثیر دیگری دموکرافت کاهش ترشحات غدد چربی زیر پوستی برای جلوگیری از ایجاد جوش است. فراموش نکنید که باکتری‌ها با افزایش تولید چربی زیر پوستی منافذ را درگیر و جوش به وجود می‌آورند.

از جمله مزایای دموکرافت استفاده آن در خانه و قابلیت همراه بردن به جاهای مختلف است. بسیاری از موارد مانند کمبود وقت، مشغله‌های کاری و هزینه‌های زیاد موجب شده که بسیاری از افراد امکان مراجعه به پزشک را نداشته و مراقبت‌های روتین پوست خود را نتوانند زیر نظر پزشک پیش ببرند. این همان جایی است که باعث شده دموکرافت میان افراد محبوبیت بالایی داشته باشد چون همه این موارد را به نوعی در خود حل کرده و تاثیر فوق‌العاده‌ای هم دارد.

۲. تحریک کلاژن سازی برای رفع چین و چروک با نور درمانی صورت

شلی پوست و چین و چروک به دلیل کاهش کلاژن و الاستین در پوست است. این دو پروتئین کلیدی نقش کشسانی و ارتجاعی پوست را به دوش می‌کشند که با افزایش سن کاهش می‌یابند. خرید دموکرافت به کمک نور ابی و قرمز پوست را تحریک و روند کلاژن سازی را افزایش می‌دهد. به همین دلیل بعد از استفاده از دموکرافت پوستی صاف و درخشان می‌توان داشت. البته فراموش نکنید که دموکرافت برای درمان قطعی جوش طراحی و ساخته شده و تمرکز اصلی آن بر همین موضوع است نه کلاژن سازی.

۳. دموکرافت درمانی بدون نیاز به مواد شیمیایی و بدون عارضه

باید بگوییم در این دستگاه از تکنولوژی‌های کاملا ایمن و بی‌خطر استفاده شده و تاکنون هیچ گزارشی در خصوص عوارض دموکرافت مطرح نشده و این بیانگر ایمن بودن آن است. از ویژگی‌های مهم دستگاه دموکرافت همین ایمن بودن آن است که موجب شده همه گروه‌های سنی به راحتی از آن استفاده کنند.

۴. هزینه بسیار پایین نسبت به سایر روش‌های درمانی

بدون شک حوزه زیبایی یکی از پر هزینه‌ترین زمینه‌های درمانی است که در اغلب موارد هم تحت پوشش بیمه نیستند. به همین دلیل بسیاری از افراد به دلیل هزینه‌های بالا سراغ درمان نمی‌روند. اما میزان هزینه‌ای که برای دموکرافت می‌شود قابل قیاس با سایر شیوه‌های درمانی نیست و با توجه به هزینه پایین آن تاثیر درمانی بسیار بالا و سریعی برای جوش و آکنه دارد.

۵. سادگی استفاده از دموکرافت رضایت همه را به دنبال دارد

استفاده از دموکرافت نیاز به هیچ پیش زمینه‌ای ندارد. صورت خود را شسته و سپس خشک کنید. دستگاه دموکرافت را به برق وصل کرده و روی ناحیه‌ای که جوش دارد قرار دهید. به دلیل کوچکی اندازه و خوش دست بودن می‌توان آن را همیشه همراه خود داشت و استفاده کرد.

قبل از استفاده از ماسک نور درمانی چه نکاتی را باید رعایت کرد

اگر فردی تصمیم به استفاده از دموکرافت دارد باید در ابتدا صورت خود را عاری از هرگونه مواد ارایشی کند. سپس صورت خود را کامل شسته و خشک کند. برای اثرگذار مطمئن هر روز باید سه بار از این دستگاه استفاده کرد. وقتی آن را روی ناحیه‌ دارای جوش قرار می‌دهید باید ۱۰ دقیقه همان‌جا ثابت یا با کمترین حرکت قرار بگیرد. بعد از این تایم دستگاه را در جای دیگری از صورت یا بدن که جوش دارد قرار دهید و ۱۰ دقیقه هم انجا ثابت نگه دارید.

فراموش نکنید نباید دستگه را به صورت چرخشی روی پوست بکشید و از یک نقطه به نقطه دیگر ببرید و تایم مورد نظر را رعایت نکنید. اگر دستگه در حین استفاده زیاد تکان بخورد اثرگذاری آن به حداقل می‌رسد و روند درمان جوش با اختلال روبرو خواهد شد.

دوره استفاده از دموکرافت چه مدت طول می‌کشد

زمانی که برای مشاهده اثرگذاری دموکرافت نیاز است بین چند روز تا یک هفته است. البته ناگفته نماند که دوره اثرگذاری بستگی به نوع جوش و شدت آن دارد. برای بعضی جوش‌ها زمان کمتر و برای برخی زمان بیشتری باید گذاشت تا درمان قطعی جوش و آکنه شکل بگیرد. بهتری است برای افزایش روند درمانی برخی از جوش‌ها ترکیب داروی خوراکی و موضوعی با دموکرافت بهترین نتیجه را خواهد داد.

دوره اثرگذاری دموکرافت بین چند روز تا یک هفته است. میزان این اثرگذاری به نوع جوش‌ها و شدت آن‌ها بستگی دارد. زیرا برخی افراد تعداد جوش‌های زیادی دارند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که در طول دوره استفاده از دموکرافت دیگر درمان‌های خود را از جمله داروهای خوراکی و موضعی را ادامه دهید.

برای خرید دستگاه دموکرافت به کجا مراجعه کنیم؟

با توجه به اینکه در زندگی و دنیای امروزه کمبود وقت، ترافیک و هزینه‌ها بسیار بالا است افراد برای کسب درآمد باید وقت بیشتری را اختصاص بدهند. به همین دلیل فرصت خریدهای حضوری بسیار اندک و اغلب خریدها به صورت اینترنتی است. به واقع خرید از فروشگاه‌های اینترنتی مزایای زیادی از قبیل صرفه جویی در زمان، نبود هزینه ارسال، دریافت در کمترین زمان و پرداخت در درب منزل دارند.

نکته مهمی که باید مد نظر داشت اینکه باید به فروشگاه‌هایی اینترنتی که نمایندگی این محصول را دارند مراجعه کرد. سایت‌های به طب انلاین، آگاه طب و بیدارطب از جمله فروشگاه‌های معتبر اینترنتی هستند که با خیال راحت می‌توان از آن‌ها محصول اصل با قیمت مناسب خرید کرد.

کلیاتی درباره دموکرافت و خواص نور درمانی صورت

دستگاه دموکرافت که به عنوان یکی از جدیدترین درمان‌های قطعی جوش و آکنه مورد توجه متخصصین پوست قرار گرفته دارای دو تکنولوژی پیشرفته به نام blue light و الکترواستاتیک است. این دستگاه به کمک نور آبی به سطح و عمق پوست نفوذ کرده و با کاهش ترشحات چربی زیر پوستی و کشتن باکتری‌ها از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری می‌کند و جوش‌های شکل گرفته نیز درمان می‌شود.

معمولا از نور درمانی به عنوان LED درمانی نام می‌برند که دارای دو طول موج نوری آبی و قرمز است. طول موج آبی کوتاه و تاثیر بیشتری برای درمان جوش دارد و نور قرمز طول موج بلند و برای رفع چین و چروک بیشتر کاربرد دارد. الکترواستاتیک نیز به کمک امواج یونی به پاکسازی عمیق پوست و رفع غدد برون ریز چربی می‌پردازد. جوش‌های سر سیاه، سر سفید، پاپول و پاسچول از جمله جوش‌های است که به راحتی با دستگاه دموکرافت قابل درمان هستند.

سوالات مهمی که در مورد خرید دموکرافت وجود دارد

۱.قیمت دموکرافت چقدر و کجا باید آن را تهیه کرد؟

قیمت این محصول به نسب سایر درمان‌های بسیار مقرون به صرف و پایین است و بهترین گزینه برای خرید آن مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی است که نمایندگی این محصول را دارند.

۲. چه جوش‌هایی با دستگاه دموکرافت درمان قطعی می‌شوند؟

جوش‌های سر سیاه، جوش‌های سر سفید، پاپول‌ها و پاسچول‌ها

۳. آیا همه افراد می‌توانند از دستگاه نور درمانی صورت دموکرافت استفاده کنند؟

با توجه به اینکه هیچ عارضه جانبی از این دستگاه گزارش نشده به راحتی همه طیف‌های سنی می‌توانند از آن استفاده کنند. فقط افرادی که سوختگی شدید یا زخم باز دارند ترجیحا از این دستگاه استفاده نکنند.

نظرات (1)

 1. عجب گل

  خیلی ممنون از لطف شما

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *